PREVENTIVNÍ PÉČE PROTI PADÁNÍ VLASŮ

PADÁNÍ VLASŮ
Padání vlasů je vážným problémem mnoha mužů a žen. Každý vlas, který na hlavě máme, se jednou narodí, zestárne a odumře, aby se po určité době zase znovu obnovil. Každý den touto přirozenou cestou ztratíme 30 – 100 vlasů. O dysfunkci hovoříme až tehdy, začneme-li ztrácet větší počet vlasů než obvykle, to znamená v případech, kdy se projeví určité změny ve vývojových fázích vlasu (růst, zastavení růstu a vypadnutí). Vývoj vlasu se dělí na tři fáze nazývané anagen, katagen a telogen. Ve fázi anagen jsou buňky vlasové cibulky plně aktivní pro vznik a růst vlasu. Tato fáze trvá tři až pět let a týká se přibližně 80 % vlasové pokožky. Ve fázi katagen se aktivita vlasové cibulky zastaví v důsledku zvláštních chemických a hormonálních signálů a následuje klidová fáze, která trvá přibližně tři týdny. V tomto období vlas sice nevypadne, ale neroste a v klidovém stavu zůstává ve vlasové pokožce s neporušenou vlasovou cibulkou. Fáze telogen, tj. padání vlasu, trvá přibližně tři měsíce. Pokud nedojde k nějakým onemocněním, celý cyklus se poté zopakuje od fáze anagen.

PROČ VLASY PADAJÍ
K dočasnému padání vlasů dochází jak u mužů tak žen. Nejrozšířenější příčinou padání vlasů u žen však nejsou hormonální nebo dědičné faktory, ale různé jiné příčiny: deprese, stres, střídání ročních období a vliv agresivního prostředí a agresivních chemických látek. Vlasová pokožka se od ostatních částí pokožky liší četností vlasových pochev (folikulů), z kterých vlasy vyrůstají. Síť nervových zakončení a cévy, které jsou vzájemně propojeny s folikuly, jsou velmi složité. Vlas v širším slova smyslu se skládá z folikulu, papily, cibulky, vlasového stvolu a vrstev. Viditelná část vlasu se nazývá stvol. Pod svrchní vrstvou kůže je ukrytý kořínek zasazený do místa, ze kterého se vlas vyvíjí a odebírá živiny potřebné pro svůj růst. Na struktuře vlasového kořínku a folikulu se účastní vlasová papila, cibulka a ochranné vrstvy.

ODPOVĚĎ NA PADÁNÍ VLASŮ

JAK PŘEDCHÁZET PADÁNÍ
Nesouvisí-li padání s hormonální nerovnováhou nebo dědičnými faktory, může mu být preventivně předcházeno přípravky řady SILKAT BULBOTON PRE-VENTIVNÍ PÉČE PROTI PADÁNÍ VLASŮ, která je schopna stimulovat krevní mikrocirkulaci, udržovat řádnou hygienu vlasové pokožky a obnovit fyziologickou rovnováhu. Tímto způsobem lze životní cyklus vlasů podpořit a přispět k jejich přirozené obměně.

BULBOTON – PÉČE PROTI PADÁNÍ VLASŮ
Bulboton je specifickou řadou přípravků s aktivními látkami, jejichž úkolem je přispívat k růstu nového vlasu a prodlužovat jeho životní cyklus. Aktivními látkami jsou komplex vitamínů (A, B1, B5, B7, E, F, H), vlasový komplex (aminokyseliny: METIONIN, CISTEIN) a aktivní komplex rostlinných výtažků (MYRTA, MÁTA a JÍROVEC).

VÝHODY
Výhody získané používáním přípravku SILKAT BULBOTON PREVENTIVNÍ PÉČE PROTI PADÁNÍ VLASŮ spočívají zejména:
– ve zlepšení okysličování tkání: tento účinek má výtažek z jírovce;
– ve zlepšení přísunu výživných látek: tento účinek má komplex vitamínů složený z celé řady výživných látek (A, B1, B5, B7, E, F, H), které stimulují oslabenou vlasovou cibulku a poskytují veškeré látky nezbytné pro účinnou regeneraci; ve zlepšení odstraňování metabolického odpadu: tento účinek má vlasový komplex, který se skládá z vysokého procenta esenciálních aminokyselin (METIONIN a CISTEIN), jež stimulují buněčný metabolismus a podporují odstraňování metabolického odpadu.

SILKAT BULBOTON PREVENTIVNÍ PÉČE PROTI PADÁNÍ VLASŮ
Aktivní šampon Bulboton je vyváženým mycím základem, díky kterému lze vlasy velmi jemně omýt, aniž by došlo k narušení jejich hydrolipidické rovnováhy. Jak aktivní šampon Bulboton tak aktivní vlasová voda Bulboton obsahují komplex vitamínů a komplex rostlinných výtažků, které vlasové cibulce dodávají potřebné živiny. Aminokyseliny, které se v této receptuře nacházejí, přispívají ke keratinizaci a zlepšení základních funkcí vlasu: odolnosti a pevnosti. Pro zvýraznění a prodloužení blahodárného působení komplexu vitamínů, rostlinného komplexu a aminokyselin v čase je nezbytné spolupůsobení šamponu a lasové vody. Velkou pozornost je třeba věnovat masírování, které musí být prováděno cíleně a doporučenou technikou „step by step“.

SILKAT BULBOTON AKTIVNÍ ŠAMPON
Pro dosažení plného účinku AKTIVNÍHO ŠAMPONU BULBOTON je třeba, aby byl používán pravidelně a podle pokynů pro masáž:
– Vlasovou pokožku jemně umyjte a opláchněte.
– Mytí zopakujte, nechte působit několik minut a opět opláchněte.

SILKAT BULBOTON AKTIVNÍ VLASOVÁ VODA
Pro zvýraznění a prodloužení blahodárného působení AKTIVNÍHO ŠAMPONU BULBOTON v čase je třeba, aby byla s šamponem používána i AKTIVNÍ VLASOVÁ

VODA BULBOTON:
– Vlasovou pokožku a vlasy umyjte přípravkem Silkat Shampoo Bulboton preventivní péče proti padání vlasů.
– Okolí vlasů osušte papírovým ubrouskem.
– Na vlasovou pokožku rovnoměrně naneste obsah lahvičky a postupujte podle pokynů pro masírování.

DÁVKOVÁNÍ
NÁRAZOVÁ FÁZE: 2 nebo 3 lahvičky týdně podle doporučení kadeřníka používajícího řadu Silkat.
UDRŽOVACÍ FÁZE: 1 lahvička týdně.

Plus

MIRTO

MENTOLO

IPPOCASTANO

7 VITAMINE

METIONINA

CISTEINA

Každodenní mytí vlasové pokožky a vlasů je základním předpokladem pro zaručení regenerace a pocitu svěžesti. Nechat se hýčkat výrobky SILKAT pro KAŽDODENNÍ PÉČI znamená pečovat o své zdraví a krásu. Řada SILKAT pro KAŽDODENNÍ PÉČI se skládá z následujících přípravků:

  • D1 AKTIVNÍ ŠAMPON SILKAT EQUALIZÉR se svým vyváženým složením umožňuje jemné mytí vlasů každý den.
  • D2 SILKAT RESTITUTIVE CONDITIONER je balzám na vlasy, který udržuje jejich pH v rovnováze. Výtažek z fytoplanktonu bohatý na nutriční látky navíc zaručuje jejich dokonalou elastičnost bez zatížení.
  • D3 AKTIVNÍ ŠAMPON SILKAT TONIFICANTE je specificky určen pro intenzivní výživu vlasové pokožky a vlasů díky komplexu proteinů rostlinného původu.
  • D4 AKTIVNÍ ŠAMPON SILKAT RISTRUTTURANTE pro mytí vlasů po trvalé a jiných zákrocích. Přípravek mezi aktivními látkami obsahuje výtažek ze sojových semínek, který vlasům poskytuje výživu a obnovuje jejich přirozený fyziologický stav.

SILKAT RESTITUTIVE CONDITIONER je balzám, který díky svému složení z přírodních látek navrací do normálu hladinu hydrolipidů a doplňuje stopové prvky, jejichž množství může zvláště u ošetřovaných vlasů doznat určitých změn. Vlasům dodává přírodní krásu, napomáhá snadnějšímu rozčesávání a v neposlední řadě vlasy zjemňuje a účinně hydratuje. Inovativní složení je obohaceno o kompletní výtažek z FYTOPLANKTONU. Tento mořský výtažek velice bohatý na aktivní látky, jako jsou stopové prvky, bílkoviny, cukry a tuky, účinně a vyváženě působí jak na vlasy, tak na celou vlasovou pokožku. Přípravek je určen pro časté používání.

ŠAMPON SILKAT EQUALIZÉR šetrně myje všechny typy vlasů. Díky své fyziologické hodnotě pH je velice dobře snášen všemi typy pokožky a nenarušuje rovnováhu hydrolipidů. Jeho složení obsahuje aktivní látku z kokosu, která vlasům dodává ochranu a výživu. Tento jemný a příjemně parfemovaný šampon může být používán pro každodenní mytí.

Plus

COCCO

PHYTOPLANCTON

GRANO

SOIA

VLASOVÝ PROGRAM SILKAT – VYŽIVUJÍCÍ PÉČE
Suché vlasy jsou vidět na první pohled. Jsou matné, roztřepené a na dotek tvrdé. Vyživující péče Silkat nabízí profesionálním kadeřníkům a jejich klientele ucelenou řadu čtyř produktů zaměřených na dosažení hebkosti a zářivé krásy vlasů.

N1 AKTIVNÍ VYŽIVUJÍCÍ ŠAMPÓN SILKAT ŠAMPÓN NA SUCHÉ, ODBARVENÉ A ROZTŘEPENÉ VLASY
Tento šampón dokáže umýt a současně vyživit suché a roztřepené vlasy. Jeho mimořádně jemný základ ve spojení s kationovým polymerem vlasům dodá harmonickou výživu a hedvábný lesk.

N2 VÝŽIVUJÍCÍ REGENERAČNÍ A MINERALIZAČNÍ BALZÁM
Tento vyživující balzám určený k okamžitému použití na suché, odbarvené a roztřepené vlasy dodá vyživující látky a vytvoří ochranný hydrolipidový film na suchých a oslabených vlasech.

ROSTLINNÝ LNĚNÝ OLEJ
Len je známý jako nejstarší rostlinné vlákno a své oblibě vděčí nejen univerzálnímu použití z něho vyrobených látek, ale i mnoha příznivým vlastnostem jeho semínek a z nich získaného oleje. Lněný olej je rostlinný olej vyráběný lisováním lněných semínek za studena. Lněný olej na vlasy působí hydratačně a dodává jim mimořádný lesk a hebkost.

OLIVOVÉ MÁSLO
Olivové máslo se získává lisováním zralého plodu olivy evropské za studena. Jeho hlavní složky jsou tvořeny směsí triglyceridů olejové, linolové, stearové a arachidonové kyseliny. Díky svým vynikajícím nutričním a emulgačním vlastnostem působí proti stárnutí a oslabování vlasů za současné podpory pružnosti a hebkosti, které jsou základními charakteristikami jejich úžasně prozářeného vzhledu. Olivové máslo dokáže svým hydratačním a změkčujícím účinkem proměnit suché a roztřepené vlasy na vlasy hedvábně hebké.

5 OLIGOPRVKŮ
Komplex ACB Bio-Chelate 5 je aktivní dermofilní látkou získávanou navázáním minerálů, např. křemíku, železa, hořčíku, mědi a zinku na glykoproteiny produkované kvasinkami Saccharomyces cerevisiae. Tato aktivní dermofilní látka poskytuje vynikající podporu vlasům, jelikož zlepšuje biodisponibilitu jednotlivých obsažených oligoprvků a zintenzivňuje vlasovou mineralizaci.

VLASOVÝ PROGRAM SILKAT – VYŽIVUJÍCÍ PÉČE
N3 SILKAT VÝŽIVNÉ – REKONSTRUKČNÍ A MINERALIZAČNÍ OŠETŘENÍ
Zábalový výživný krém je obohacený o ABC Bio Chelát 5 a lněné semínko. Svým výjimečným složením se doporučuje na vlasy narušené trvalou permanencí, barvením, odbarvováním a na suché vlasy.

N4 SILKAT VÝŽIVNÉ – SÉRUM
Aktivní výživné sérum je vyrobené na bázi minerálních solí z magnézia, mědi, železa a zinku v synergii s olejem z lněného semínka. Nanesením na vlhké vlasy okamžitě dojde k výživnému a restrukturačnímu efektu na narušených a křehkých částech vlasu. Doporučuje se užívat rovněž před nebo po trvalé ondulaci, barvení nebo odbarvování. Má silnou změkčující funkci, díky které se vlasy lépe rozčesávají, fénují a zůstanou lesklé a hebké.

LECITIN
Komplex fosfolipidů, známý i jako lecitin, nachází všestranné použití v potravinářském průmyslu díky svému hojivému účinku a regulačnímu účinku na funkci střev. V kosmetickém sektoru souhra dvou vitamínů (E + F) je základem a vynikajícím prostředkem pro zdraví a krásu vlasů. Tento přípravek plný aktivních složek se používá před mytím jako výživa u vyhaslých, roztřepených a poškozených vlasů a před vysoušením pro dodání lesku a odstranění krepovaného vzhledu.

SILIKONOVÁ MIKROEMULZE
Jedná se o emulzi vytvořenou ze silikonu, emulgačního činidla a aktivního tenzidu. Tento přípravek má vynikající kondicionující účinek a vlasy úžasně podporuje. Díky své vysoké polaritě je rovněž antistatickým a emulgačním přípravkem. Vlasům propůjčuje dlouhotrvající hedvábný vzhled.

LA FRAGRANZA
Díky plnému dodržování zásad aromaterapie, tedy léčebné metody schopné působit na fyzikální, mentální a duševní pochody díky aromatickým rostlinným složkám obsaženým v La Frangranze, přípravky SILKAT TRATTAMENTO NUTRITIVO /vyživující péče/ ihned okouzlí tím, jak při jejich používání příjemně voní. V La Fragranze se používá směs vyvolávající mnoho čichových vjemů.

Plus

OLIO VEGETALE DI LINO

RAME

BURRO DI OLIVE

LECITINA

MICROEMULSIONE SILICONICA

FRAGRANZA

ROZTŘEPENÉ A POŠKOZENÉ VLASY? DŮLEŽITÁ JE REKONSTRUKCE VLASU
Pokud je struktura vlasu oslabená a vlas v důsledku chemického ošetření (barvení, melírování, odbarvení, trvalá a vyhlazení) nebo v důsledku mechanického narušení (hřeben a kartáč) nebo jiných atmosférických vlivů (slunce, smog a chlor) ztrácí lesk, pružnost a odolnost, je nutné použít účinné přípravky, které dokážou vlasové vlákno rekonstruovat.

ÚČINNOST REKONSTRUKCE
Každý člověk, který se rád stará o své vlasy, by měl pravidelně provádět rekonstrukční kúru, neboť ta pomáhá udržovat jejich vzhled stále mladý a pěstěný, od kořínku až po konečky. Rekonstrukce využívá opravných schopností keratinu, vitamínu E, alfa hydroxykyselin, arganového oleje a makadamového oleje a vrací struktuře vlasu objem, lesk a pružnost, a to s dlouhotrvajícím účinkem.

REKONSTRUKCE, KTERÁ OPRAVUJE A VYPLŇUJE
SILKAT REPAIR a jeho produkty, to je řada pro intenzivní rekonstrukci vlasů, která působí ve svrchní vrstvě vlasu, posiluje vlasové vlákno a zajišťuje optimální hladinu keratinu.

VLASOVÝ PROGRAM SILKAT REPAIR
Roztřepené, poškozené, porézní a vysoce dehydratované vlasy potřebují rekonstrukční ošetření. SILKAT REPAIR nabízí vlasovému stylistovi a jeho klientům řadu 6 výrobků vyvinutých právě k rekonstrukci vlasu.

SILKAT REPAIR – R1 PRIMER SHAMPOO
(pH = 6): ČISTÍ A PŘIPRAVUJE VLASY PŘED REKONSTRUKČNÍM OŠETŘENÍM
Přípravné umytí vlasů odstraňuje všechny zbytkové látky, které se usazují na vlasech (chlor, kovy, zbytky stylingových přípravků, zbylé minerály usazené při předchozích chemických ošetřeních), které by mohly bránit rekonstrukčnímu účinku.

SILKAT REPAIR – R3 BALANCING SEALER
(pH = 3,5): KOMPENZAČNÍ, INTENZIFIKAČNÍ A ZPEVŇUJÍCÍ KRÉM
Jedná se o emulzi, která kompenzuje a vyrovnává hodnotu pH, tím že uvnitř vlasového vlákna zachycuje a zadržuje výživné a rekonstrukční látky, které se uvolnily při předchozím ošetření (Magic Potion). Vlasům propůjčuje hedvábný a jemný vzhled. Komplex ovocných alfa hydroxykyselin je obsažen v následujících produktech řady SILKAT REPAIR: R2 – R3.

KOMPLEX OVOCNÝCH ALFA HYDROXYKYSELIN – SILNÉ A ODOLNÉ VLASY – Jedná se o aktivní kosmetický komplex, složený převážně z vitamínů, aminokyselin, minerálních solí a alfa hydroxykyselin (A.H.A.). Získává se jako výtažek ze směsi ovoce obsahující citrony, grepy, rajčata a borůvky. ALFA HYDROXYKYSELINY (kyselina mléčná, kyselina jablečná a kyselina citronová) v kombinaci s dalšími prvky posilují keratinové mosty ve struktuře vlasu a zaručují jeho větší odolnost.

DŮLEŽITÝ JE PŘÍVOD TEPLA – Po umytí vlasů přípravkem R1 PRIMER SHAMPOO, aplikujte na vlhké vlasy krém R2 MAGIC POTION; potřebné množství nanášejte štětcem a dbejte na to, abyste vlasy rozdělili na asi dvoucentimetrové prameny. Přípravek nechte působit asi 3 minuty, poté pokračujte s tepelným působením. Použijte BES FLAT IRON s mírnou teplotou nebo využijte saunu na vlasy; do příslušného zásobníku vložte restrukturalizační kosmetický přípravek R6 TONUS LOTION. Přípravek R6 TONUS LOTION je vyvinutý tak, aby se spojil se strukturou vlasu. Má vyvažující účinek a devitalizovaným, roztřepeným, poškozeným a lámavým vlasům poskytuje přírodní pomoc. Teplo přiváděné pomocí desky nebo sauny podporuje využití aktivních principů obsažených v R2 MAGIC POTION uvnitř vlasu a umožňuje mu znovu nabýt hedvábného vzhledu a dlouhodobého objemu, s efektem booster, který přetrvá po několik dnů. Tepelné ošetření zaručuje vynikající výsledky i u velmi kudrnatých vlasů a umožňuje vlasům se lépe zotavit po různých ošetřeních. Po tepelném ošetření vlasy důkladně opláchněte a na vlhké vlasy naneste R3 BALANCING SEAL. Přípravek aplikujte na každý jednotlivý pramen a dávejte pozor, abyste ho rozetřeli ve směru koneček vlasu-vlas-kořínek a zpět. Nechte působit asi 5 minut a důkladně opláchněte. Na závěr kúry SILKAT REPAIR použijte podle potřeby ultralehký olej R4 SHIMMER SCHIELD nebo multifunkční olej R5 OIL TERAPY. Díky tomu dosáhnete většího lesku a pružnosti. Ještě před usušením vlasů doporučujeme použít přípravek R6 TONUS LOTION, a to pravidelně, aby byla zajištěna perfektní dlouhodobá textura vlasů.

VLASOVÝ PROGRAM SILKAT – VYŽIVUJÍCÍ PÉČE SILKAT REPAIR – R2 MAGIC POTION
(pH = 4): VYPLŇUJÍCÍ REKONSTRUKČNÍ KRÉM
Jedná se o vyplňující krém, který působí ve svrchní vrstvě vlasu, posiluje vlasové vlákno a obnovuje optimální hladinu keratinu.

SILKAT REPAIR – R6 TONUS LOTION
(pH = 3,5): INTEGRAČNÍ A VYVAŽUJÍCÍ KOMPLEX
Jedná se o restrukturalizační kosmetický přípravek, vyvinutý tak, aby se spojil se strukturou vlasu. Vhodně spojený čtyřsložkový komplex a kationový polymer má vyvažující účinek a devitalizovaným, roztřepeným, poškozeným a lámavým vlasům poskytuje přírodní pomoc.

KERATIN – RESTRUKTURALIZOVANÉ A OŽIVENÉ VLASY
Proces stárnutí, ošetření chemickými přípravky a atmosférické vlivy neodvratně zhoršují stav vlasových vláken a následně vedou ke ztrátě keratinu. Keratin, který je ve značném množství přítomen ve vlasech, je vláknitý protein, z velké části tvořený aminokyselinou cysteinovou. Funkcí keratinu je zlepšovat zdraví a vzhled vlasů a současně podporovat jejich růst. Dodat vlasu formou rekonstrukční kúry nový keratin, znamená obnovit jeho strukturu, jemnost a lesk a odstranit pocit ochablosti. Keratin je obsažen v následujících produktech řady SILKAT REPAIR: R2 – R6

VITAMÍN E
Vitamín E a jeho estery mají významnou antioxidační schopnost, neboť jsou schopné snižovat reaktivitu volných radikálů a zablokovat celou řadu jevů, které způsobují oxidační stres s následným poškozením vlasů. Volné radikály, které se vytváří působením UV paprsků, kouře a znečištění, poškozují vlasovou strukturu a ta ztrácí svou elasticitu a dochází u ní k předčasnému stárnutí. Vitamín E je obsažen v následujících produktech řady SILKAT REPAIR: R1-R2-R3-R4-R5

VLASOVÝ PROGRAM SILKAT – VYŽIVUJÍCÍ PÉČE SILKAT REPAIR SILKAT REPAIR – R4 SHIMMER SHIELD (pH = 6): ULTRALEHKÝ, VÝŽIVNÝ, HYDRATAČNÍ A RESTRUKTURALIZAČNÍ OLEJ S OKAMŽITOU ABSORPCÍ
Jedná se o olej, díky kterému jsou vlasy zářící a lesklé, a který zaručuje perfektní elasticitu bez ztěžknutí vlasů. Ideální pro všechny typy vlasů i jemné.

SILKAT REPAIR – R5 OIL THERAPY
(pH = 6): MULTIFUNKČNÍ OCHRANNÝ A OPRAVNÝ OLEJ
Jedná se o olej, který chrání kůži a svrchní vrstvu před atmosférickými, chemickými, mechanickými a tepelnými vlivy a opravuje je.

ARGANOVÝ OLEJ – PRUŽNÉ A HEDVÁBNÉ VLASY
Arganový olej je výtažek ze semen argánie trnité (Argania spinosa), která je velmi rozšířená v jižních oblastech Maroka, zejména v nížině Souss, mezi městy Essaouira, Agadir a Taroundat. Odborníci na krásu nazývají arganový olej „tekuté zlato“. Má totiž schopnost posílit suché a roztřepené vlasy a rozzářit a zjemnit vlnité a kudrnaté vlasy. Díky svým blahodárným vyživujícím schopnostem rekonstruuje poškozené vlasy a dodává jim hlubokou hydrataci, díky které jsou hedvábnější a pružnější. Arganový olej je obsažen v následujících produktech řady SILKAT REPAIR: R1 – R2 – R3 – R4 – R5

MAKADAMOVÝ OLEJ – EMNÉ A ZÁŘIVÉ VLASY
Makadamový olej je přírodní olej získávaný lisováním plodů stejnojmenné rostliny (Macadamia integrifolia) za studena. Díky vysokému obsahu kyseliny olejové a palmitoolejové se tento olej vyznačuje značnou hydratační schopností a efektem anti-aging, čímž zpomaluje proces stárnutí a dehydrataci roztřepených a špatně vyživovaných vlasů. Makadamový olej je obsažen v následujících produktech řady SILKAT REPAIR: R1 – R2 – R3 – R4 – R5

Plus

CHERATINA

VITAMINA E

OLIO DI ARGAN

OLIO DI MACADAMIA

PÉČE PROTI LUPŮM
(CZ) Lupy (nebo pityriasis) vznikají při nadměrném olupování kůže a ukládají se na vlasové pokožce a ve vlasech. Jednou z příčin vzniku lupů je výskyt mikrobů, mezi nimiž pityrosporum ovale, které zhoršují olupování kůže a vyvolávají nepříjemné svědění. Lupy postihují nejméně 45 % mužů a žen, ale zejména muže mezi šestnácti a třiceti lety, zvláště v zimě a na jaře. Pro vyřešení tohoto problému je nutná dlouhotrvající speciální péče. PŘÍPRAVKY SILKAT PROTI LUPŮM jsou účinným řešením problémů s lupy. Aktivní látky, které zvyšují účinnost produktů této řady, jsou Piroctone Olamin, výtažek ze skořice a Undecylenamid Propylbetain.
PŘÍPRAVKY SILKAT PROTI LUPŮM zahrnují:
F1 AKTIVNÍ ŠAMPÓN SILKAT PROTI LUPŮM a F2 AKTIVNÍ VLASOVOU VODU SILKAT PROTI LUPŮM.

AKTIVNÍ ŠAMPON SILKAT PROTI LUPŮM byl speciálně vyvinut pro odstraňování lupů a zamezování jejich opětovnému výskytu. Vysoká účinnost látky Piroctone Olaminu umožňuje normalizovat olupování pokožky. Undecylenamidpropyl je v dnešní době nejúčinnější látkou proti tvorbě lupů, která nejenže přítomné lupy odstraní, ale působí i proti jejich opětovnému výskytu. Přípravek je jemně parfemován směsí ovocných vůní, z nichž se zejména vyjímá jablko v doprovodu kiwi a angreštu s mírným nádechem kokosu. Pro zaručení účinku musí být ŠAMPON SILKAT PROTI LUPŮM používán pravidelně.

AKTIVNÍ VLASOVÁ VODA SILKAT PROTI LUPŮM je přípravek s progresivním účinkem, který normalizuje olupování vlasové pokožky. Jedna z jeho účinných látek, Piroctone Olamin, má silný nárazový účinek proti lupům, navíc vlasům dodává lehkost a objem. Hydroglykolový roztok ze skořice obsažený v této vlasové vodě má naopak kosmetický, antiseptický a čisticí efekt zejména na pokožku se zvýšenou šupinatostí. Před použitím přípravku AKTIVNÍ VLASOVÁ VODA SILKAT PROTI LUPŮM vždy vlasovou pokožku a vlasy omyjte AKTIVNÍM ŠAMPONEM SILKAT PROTI LUPŮM.

Dávkování:
NÁRAZOVÁ FÁZE: 2 nebo 3 ampule týdně
UDRŽOVACÍ FÁZE: 1 ampule týdně

Plus

CANNELLA

UNDECYLEN AMIDOPROPYL BETAINA

PÉČE PRO REGULACI MAZU
Nejhlavnějším příznakem, který charakterizuje mastné vlasy a seboreu, je nadměrné vylučování mazu. Běžně se projevuje v období dospívání, týká se obou pohlaví a ve většině případů během pár let samovolně odezní. Produkty uvedené v této řadě obsahují specifickou aktivní kapalnou molekulu síry a derivát solí zinku. Tyto speciální aktivní látky vrací svrchní vrstvy kůže do normálu a snižují nadměrný výskyt mazu na pokožce a vlasech. Nadměrná tvorba mazu může totiž zkrátit životní cyklus vlasu. Maz, který se okolo vlasového kořínku hromadí, jej dusí a omezuje jeho reprodukční funkci. Pro účely zbavování pokožky a vlasů nadměrného mazu a regulace jeho tvorby je důležité používat oba PŘÍPRAVKY PÉČE PRO REGULACI MAZU. PŘÍPRAVKY PÉČE PRO REGULACI MAZU zahrnují: S1 AKTIVNÍ ŠAMPON SILKAT PRO REGULACI MAZU a S2 AKTIVNÍ VLASOVOU VODU SILKAT PRO REGULACI MAZU.

AKTIVNÍ ŠAMPON SILKAT PRO REGULACI MAZU je určen pro účinné a mimořádně jemné mytí mastných nebo mastících se vlasů. Tento šampon je obohacen o aktivní látku vyrobenou ze solí zinku působící zejména proti tvorbě mazu uvnitř mazové žlázy. Přípravek je parfemován velice jemnou kořenitou a dřevitou vůní Guaranà.

AKTIVNÍ VLASOVÁ VODA SILKAT PRO REGULACI MAZU je kosmetický přípravek obsahující sulfurovanou proteinovou molekulu synteticky získanou z přírodních polypeptidů a bílkoviny z kukuřice. Tato aktivní látka uvádí svrchní vrstvy kůže do normálu. AKTIVNÍ VLASOVÁ VODA SILKAT PRO REGULACI MAZU musí být vždy používána společně s AKTIVNÍM ŠAMPONEM SILKAT PRO REGULACI MAZU.

Dávkování:
NÁRAZOVÁ FÁZE: 2 nebo 3 ampule týdně
UDRŽOVACÍ FÁZE: 1 ampule týdně

Plus

ZINCO

GUARANÀ