Professional shampoo without SLES and silicones enriched with Cherry extract for brighter and shinier hair.

Best wishes mommy, and thank you, every day!

DIRECTIONS: Apply on wet hair and emulsify.

Professional shampoo without SLES and silicones enriched with Kiwi extract to protect, brighten and restructure the hair. Happy Easter from the BES family. DIRECTIONS: Apply to wet hair and emulsify.

Profesionální šampon obohacený arganovým olejem a extraktem z mučenky. Neobsahuje parabeny, silikony a SLES. Perfektní produkt k vyjádření lásky. Aplikovat na mokré vlasy a emulgovat.
Díky svému obsahu (100 ml) jde o balení, které lze bez omezení přepravovat v letadle v příručním zavazadle.

Šampon vhodný pro všechny typy vlasů s velmi jemnou čisticí bází, bez SLS nebo SLES a bez silikonů. Jojobový olej, obsažený ve složení, posiluje a opravuje poškozené vlasy a dodává vlasovému vláknu vláčnost, lesk a pružnost. Vůně, se svými ovocnými a kořeněnými tóny, propůjčuje vlasům teplo a vitalitu sladkého zimního bylinného čaje. Díky svému obsahu (100 ml) jde o balení, které lze bez omezení přepravovat v letadle v příručním zavazadle.

Shampoo formulated for all hair types, with a very delicate cleansing base, without SLS, without parabens and without silicones. It deeply cleanses gently the hair. The Guar Gum present in the formulation exerts a conditioning, restructuring and film-forming action. The fragrance gives sweet floral and fruity olfactory notes that create a feeling of vitality and wellbeing.
Thanks to its 100 ml content, it is a package that can easily be carried on the plane in your hand luggage without any restrictions.