Logo hi fi

SÍLA ZNAČKY

Cosmec, majitel značky BES BEAUTY & SCIENCE, je italská společnost založená v roce 1964. Zkušenosti získané v průběhu let, spojené se stálým závazkem k výzkumu špičkových a kvalitních produktů, činí z BES BEAUTY & SCIENCE mladou, dynamickou a flexibilní realitu, schopnou přizpůsobit se požadavkům trhu. Je mluvčím Made in Italy ve světě, stává se synonymem kvality a spolehlivosti.

Písmeno „B“ označuje krásu [italsky Bellezza] ve všech jejích formách, ale především krásu vlasů. Aby byla krása skutečná, musí být v souladu s duševní i fyzickou pohodou [italsky Benessere], která dává život vyspělé kapilární kosmetice.

E“ poukazuje na vědomé zkušenosti [italsky Esperienza], které byly získány v průběhu let, díky kterým je možnost aktivně zapojovat všechny lidské, firemní a kadeřnické zdroje tak, aby se společně mohlo dosáhnout důležitých hodnot a cílů. „E“zdůrazňuje také exkluzivitu řadu kosmetických přípravků, které BES BEAUTY & SCIENCE nabízí profesionálnímu kadeřníkovi.

Písmeno „S“ znamená věda [italsky Scienza], která je aplikována na kosmetiku a trichologii. „S“ je rovněž služba, kterou BES BEAUTY & SCIENCE nabízí svým distributorům a svým zákazníkům se zaměřením především na kvalitu lidských a profesních vztahů.

Barva byla v minulosti statická, těžká, matná, bez světla a bez pohybu. Barva BES HI-FI HAIR COLOR se zrodila z touhy ztvárnit ultra přirozenou, dynamickou, jasnou a zářivou barvu, která vždy staví zdraví a absolutní respekt k vlasům a vlasové pokožce na první místo. Vlasy mohou být pohlazeny světlem, které jimi může procházet, čímž se v nich zvýrazňuje tisíce odstínů, které se tak vytváří a to vše zajišťuje jemné složení HI-FI HAIR COLOR. HI-FI HAIR COLOR je barvení vlasů současnosti a budoucnosti schopné reagovat na přání každého klienta a na umělecké potřeby každého stylisty. Díky rozsáhlosti a úplnosti vzorníku barev HI-FI HAIR COLOR, je možno poskytnout všechny tóny a odstíny, které si stylisté kadeřníci mohou přát. Složení HI-FI HAIR COLOR je schopno zkrášlit barvu světly a kontrasty a jemnými aspekty. Od přírodních barev po odstíny tabáku, od zářivě červených až po jemné iris barvy, od lesklých měděně mahagonových až po harmonické béžově zlaté. HI-FI HAIR COLOR zaručuje při zachování fyziologické a strukturální rovnováhy vlasů a s plnou výší jemnosti pokrytí, lesk a živost barvy.

121 NUANCÍ

NATURAL, BRILLIANT, VIBRANT, SHINY

10 NATURALI
5 NATURALI INTENSI
Più intensità, maggiore copertura
7 CENERE
2 BLU
7 DORATI

4 TABACCO
6 LEGNI

6 MARRONI
3 SOLARI
6 RAME DORATI
4 RAMATI

2 MOGANO ROSSI

3 RAME MOGANO
4 ROSSI RAMATI
6 ROSSI INTENSI
3 IRISÉE

2 ROSSI IRISÉE
3 IRISÉE DORATI
4 DORATI BEIGE

 

3 PERLATI
4 INTARSIATI
6 SABBIA
2 ULTRA-SCHIARENTI
900’s series
5 SUPER-SCHIARENTI
90’s series

8 FASHION
Pastel
6 TONERS
Correttori o amplificatori

VYSOKÁ VĚRNOST BARVĚ
Poskytuje vynikající výsledky díky kráse barevné škály a stabilitě reflexů. Nabízí dokonalou a dlouhodobou reprodukovatelnost a odráží barvu uvedenou v barevném vzorníku.

VYSOKÁ VĚRNOST KRYTÍ
Přirozeně pokrývá jakékoli procento šedivých vlasů v kombinaci se správným oxidačním činidlem a uvedenou dobou působení.

VYSOKÁ VĚRNOST DELIKÁTNOSTI KRÉMU
Respektuje strukturu vlasů, snaží se je nepoškozovat, ale spíše naopak dodává vlasům výživu a hebkost během barvení.

CHARAKTERISTIKY NOSNÉHO KRÉMOVÉHO ZÁKLADU

 

SNADNÁ PŘÍPRAVA A POUŽITÍ
Nosný základ má podobu kosmetického krému. Je měkký a tekutý, snadno mísitelný a s takovým množstvím vývojové složky, které je dostačující k tomu, aby bylo možno vytvořit novou snadno se nanášející emulzi, která přilne k vlasům a snadno se opláchne. Během aplikace šíří příjemnou ovocnou vůni.

STABILITA  KRÉMOVÉ EMULZE
Kosmetický krém BES HI-FI HAIR COLOR tvoří dvě dokonale dohromady míchatelné složky: tuková složka (oleje – vosky) a vodová složka. Tato emulze obsahuje liposomy, barvící pigmenty a rostlinné extrakty, které je schopna uložit do vnitřku vlasového vlákna.

OCHRANNÝ ÚČINEK VLASOVÝCH VLÁKEN 
BES BEAUTY & SCIENCE při vyvíjení barev HI-FI HAIR COLOR zkoumala s významnými společnostmi vyrábějícími suroviny, nové a konkrétní molekuly, které jsou správně dávkovány a vkládány do emulze a tím nejsou násilné vůči vlasům, nevyčerpávají je a právě naopak způsobují vyvážení hydrolipidického filmu vlasů. Přírodní včelí vosk je nezbytný pro roztíratelnost krému, pro jeho pružnost, pro přilnavost na vlasech a pro jeho jemnost. Zvyšuje také jas a lesk barvy.

ZVLÁŠTNÍ VLASTNOSTI BARVY A VĚTŠÍ STABILITA
Barevné pigmenty obsažené v HI-FI HAIR COLOR jsou definovány jako „oxidační pigmenty“, protože se jedná o bezbarvé nebo slabě zbarvené sloučeniny, které oxidačním procesem procházejí chromatickou aktivací a tím se stávají skutečnými barevnými pigmenty. Vytvořený barevný pigment, spolu s přírodními melaniny vlasů a dalšími přítomnými látkami, utvoří konečnou barvu plnou reflexů a chromatických variací. Tento koncept dělá z HI-FI HAIR COLOR jedinečnou barvu, protože její pigmenty nevykonávají neutralizaci melaninů, nýbrž je zabalí a vytvoří konečnou barvu s nekonečnými odstíny. Kromě toho mají tyto barvy schopnost ukotvit barvicí pigment k melaninům a tím je způsobeno, že barva zůstane uvnitř vlasů déle, a tak je zabráněno předčasné ztrátě barvy.

NÍZKÁ SENZIBILIZACE
V barvách BES HI-FI HAIR COLOR byla snížena dávka amoniaku na minimum, aby se dosáhlo nižší agresivity a nižší senzibilizace na vlasové pokožce a na vlasech, a i přesto mají barvy schopnost dosáhnout požadovaných specifických zesvětlovacích účinků. Zvláštní složení barev HIFI HAIR COLOR způsobuje, že amoniak zesvětluje melaniny ještě před vytvořením barvicích mezisložek. Díky tomu je barva zářivější a jasnější.

KOMPLETNÍ KRYTÍ ŠEDIVÝCH VLASŮ
Správná rovnováha mezi množstvím a velikostí barvicích mezisložek umožňuje dosáhnout úplného pokrytí šedivých vlasů bez zatížení barvy a při udržení barvy jasné a přirozené.

DLOUHÁ TRVANLIVOST BARVY
Použití hydrolyzovaných pšeničných bílkovin přináší vlasové struktuře základní funkční výhody a  zajišťuje dlouhodobější trvání barvy. HI-FI HAIR COLOR není progresivní barva. Pokud se nechá barva působit déle než je uvedeno, nedochází k žádnému typu problémů.

 

OCHRANA, VÝŽIVA A PODPORA VLASŮ
Přítomnost 6 rostlinných liposomů umožňuje barvení s barvami BES HI-FI HAIR COLOR přenášet pigmenty a účinné látky v nich obsažené, přímo do vlasového vlákna a zde vykonávat řadu prospěšných a ochranných opatření.

VYŽIVUJÍCÍ A KONDICIONAČNÍ ÚČINEK
D-Panthenol (vitamín B5) má díky svým vlastnostem vyživující, kondicionační a zlepšující účinek na vnější vzhled vlasů, dodává jim tón a hebkost.

KONCEPCE HI-FI LIPOSOMŮ

 

ROSTLINNÉ LIPOSOMY dokáží transportovat barvicí pigmenty, rostlinné extrakty a účinné látky do vlasových vláken. Liposomy mají díky svým schopnostem možnost transportovat hydrofilní a lipofilní látky do vlasového vlákna, aniž by jej poškodily. Jsou to „nosiče“, které jakmile se ocitnou ve styku s vlasy, zplošťují se a pokrývají co nejširší možnou plochu. Tato rozměrná kontaktní plocha podporuje maximální penetraci účinných látek a barvicích pigmentů. Pokročilá technologie nám takto umožňuje přirozeným způsobem transportovat barvicí pigmenty hluboko do vlasového kortexu a obohatit tak jeho strukturu, aniž by došlo k jeho poškození. Liposomový povrch má vysokou afinitu k povrchu vlasu. Z tohoto důvodu mohou liposomy snadno interagovat a pronikat do kortexu, kde pak uvolňují barvicí pigmenty a účinné látky.

Používané liposomy pocházejí z následujících druhů rostlin a nesou kromě barev a jiných výtažků také účinné látky obsažené v těchto rostlinách.

ŽENŠEN PRAVÝTONIZUJÍCÍ ÚČINNOST

 

TŘAPATKOVKAZVLÁČŇUJÍCÍ ÚČINNOST

 

CHALUHA BUBLINATÁ ZMĚKČUJÍCÍ ÚČINNOST

 

TŘEZALKASTIMULAČNÍ ÚČINNOST

 

LÍPAOSVĚŽUJÍCÍ ÚČINNOST

 

LOPUCHČIŠTÍCÍ ÚČINNOST

 

PŠENIČNÉ PROTEINY

 

Pšenice je zvláště bohatá na vitamin E; má rovněž velký obsah vitamínů A, vitamínů skupiny B, mastných kyselin omega 3 a mastných kyselin omega 6; všechny vlastnosti, díky kterým je přírodní produkt pro krásu vlasů dokonalým. Z pšenice se získává proteinový hydrolyzát, který má vysokou přilnavost k vlasům. Tím je zajištěno, že proteinový film se vytváří podél celého povrchu kutikuly. Tento film se začíná tvořit během terminální fáze působení produktu, aby umožnil lipozomům vstoupit do vlasového vlákna a uvolnit barvicí pigmenty a další účinné látky. Vytvořený proteinový film utěsní vlas a uzavírá kutikulární šupiny se sníženým pH, udržuje uvnitř barvicí pigmenty a prodlužuje trvanlivost barvy.

PRAVIDLA PRO ČTENÍ ČÍSELNÉHO KÓDU BAREV HI-FI

 

PRVNÍ ČÍSLO: Určuje výšku barevného tónu
Barvy jsou číslovány od nejtmavší po nejsvětlejší.

1. = ČERNÁ
2. = HNĚDÁ
3. = KAŠTANOVÁ, TMAVĚ HNĚDÁ
4. = KAŠTANOVÁ
5. = KAŠTANOVÁ, SVĚTLE HNĚDÁ
6. =TMAVÁ BLOND
7. = BLOND
8. = SVĚTLÁ BLOND
9. = VELMI SVĚTLÁ BLOND
10.= PLATINOVÁ BLOND

DRUHÉ A TŘETÍ ČÍSLO:Určují primární reflex, tj. převládající reflex a sekundární reflex.

.0 = PŘÍRODNÍ
.1 = POPELAVÝ
.2 = IRIS
.3 = ZLATÝ
.4 = MĚDĚNÝ
.5 = MAHAGONOVÝ
.6 = ČERVENÝ
.7 = TABÁKOVÝ
.8 = BÉŽOVÝ
.9 = MODRÝ

SPECIFIKUM:

Řada 90: je řada super zesvětlovacích barev. Umožňuje zesvětlení až o 4/5 tónů. Pro použití řady 90 je nutné smíchat barvu s OXIBES při sílách 30 nebo 40 a při respektování poměru 1: 1,5. Celkový čas působení musí být prodloužen a zvýšen na 45/60 minut.

Řada 900: je řada ultra zesvětlovacích barev. Umožňuje zesvětlení až o 5/6 tónů. Pro použití řady 900 je nutné smíchat barvu s OXIBES při sílách 30 nebo 40 a při respektování poměru 1: 2. Celkový čas působení musí být prodloužen a zvýšen na 45/60 minut.

Když je první a druhé číslo stejné, první číslo se stane intenzivní, např.: 1,99 = intenzivní modrá černá; 7.00 = intenzivní přírodní blond

ÚROVNĚ EXPRESE BARVY

 

Příklad: vycházíme-li z báze s přirozenou úrovní barvy 5, pokud použijeme HI-FI HAIR COLOR 7.0 s oxidačním činidlem o síle 20 v
poměru 1: 1, můžeme dosáhnout úrovně 7, protože úroveň exprese čísla 7 nám umožňuje dosáhnout tohoto výsledku.

1.0 >> 0
2.0 >> 0,25
3.0 >> 0,5
4.0 >> 0,75

5.0 >> 1
6.0 >> 1,5
7.0 >> 2
8.0 >> 2,5

9.0 >> 3
10.0 >> 3,5/4
90.0 >> 4/5
900.0 >> 5/6

5 RŮZNÝCH OXIDANTŮ K DOSAŽENÍ KONKRÉTNÍCH VÝSLEDKŮ

 

BES HI-FI HAIR COLOR se míchá s oxidační emulzí OXIBES v poměru 1: 1.  Poměr míchání a typ použitého okysličovadla se liší podle požadovaného výsledku. Správná kombinace okysličovadla a barvy umožňuje dosáhnout dokonalých výsledků, protože barva a okysličovadlo pracují synergicky.

SÍLA 0
• K realizaci procesu před pigmentací
• Hydratuje vlasy a vlasovou pokožku.
• K získání oxidačního činidla, které by mělo požadovanou sílu. Např : smíchejte oxidační činidlo o síle 0 se sílou 30. v poměru 1:1 abyste získali okysličovadlo o síle 15
• Ke snížení okysličovadla během barvení. Příklad: Začněte s oxidačním činidlem síly 30 u vlasových kořínků, přidejte do směsi 0 tak, aby se snížila síla oxidačního činidla a pokračujte v tónování po délkách vlasů.
• Jako ochranné opatření během procesu dvojitého odbarvování. Příklad: po prvním odbarvení smíchejte BES Color Lock Midopla s oxidačním činidlem o síle 0 a naneste na vlasy před pokračováním v druhém odbarvování.

SÍLA 10
• K tónování.
• K oživení barvy.
• K provádění operací opakované pigmentace.
• K provádění barvení tón na tón.
• Pro barvení jemných odstínů na odbarvené vlasy.

SÍLA 20
• Vyvážené oxidační činidlo.
• Používá se pro většinu běžného barvení.
• Používá se v poměru 1: 1 u barev, které umožňují uskutečnit maximálně dva výrazové tóny nebo u barev, které umožňují provádět více než dvě úrovně, ale nepoužívají se k zesvětlení více než o dvě úrovně.

SÍLA 30
• Ke zvýraznění výraznějších odstínů jako je fialová, červená nebo oranžová.
• K provádění zesvětlení od dvou až tří tónů a v každém případě v kombinaci s barvami, které mají výrazovou úroveň od dvou do tří tónů.
• Ke zdůraznění reflexů nuancí.
• Pro vzdorující vlasy.
• Pro lepší pokrytí šedivých vlasů.

SÍLA 40
• Pro zesvětlení nad 3 tóny v kombinaci s nuancemi, které toto umožňují.
• Používá se v poměru 1: 1 nebo 1: 1,5 nebo 1: 2 v závislosti na nuanci, které se chce dosáhnout.

HI-FI – Digital color chart

Naturali

Cenere

Blu

Dorati

Tabacco

Marroni

Rame dorati

Solari

Mogani rossi

Rame mogano

Ramati

Rosso intensi

Rosso ramati

Irisee dorati

Irisee

Rossi irisee

Dorati beige

Perlati

Intarsiati

Super schiarenti

Fashion

Toners

Legni

Sabbia

Naturali intensi