Logo hi fi

SÍLA ZNAČKY

Cosmec, majitel značky BES BEAUTY & SCIENCE, je italská společnost založená v roce 1964. Zkušenosti získané v průběhu let, spojené se stálým závazkem k výzkumu špičkových a kvalitních produktů, činí z BES BEAUTY & SCIENCE mladou, dynamickou a flexibilní realitu, schopnou přizpůsobit se požadavkům trhu. Je mluvčím Made in Italy ve světě, stává se synonymem kvality a spolehlivosti.

Písmeno „B“ označuje krásu [italsky Bellezza] ve všech jejích formách, ale především krásu vlasů. Aby byla krása skutečná, musí být v souladu s duševní i fyzickou pohodou [italsky Benessere], která dává život vyspělé kapilární kosmetice.

E“ poukazuje na vědomé zkušenosti [italsky Esperienza], které byly získány v průběhu let, díky kterým je možnost aktivně zapojovat všechny lidské, firemní a kadeřnické zdroje tak, aby se společně mohlo dosáhnout důležitých hodnot a cílů. „E“zdůrazňuje také exkluzivitu řadu kosmetických přípravků, které BES BEAUTY & SCIENCE nabízí profesionálnímu kadeřníkovi.

Písmeno „S“ znamená věda [italsky Scienza], která je aplikována na kosmetiku a trichologii. „S“ je rovněž služba, kterou BES BEAUTY & SCIENCE nabízí svým distributorům a svým zákazníkům se zaměřením především na kvalitu lidských a profesních vztahů.

Barva byla v minulosti statická, těžká, matná, bez světla a bez pohybu. Barva BES HI-FI HAIR COLOR se zrodila z touhy ztvárnit ultra přirozenou, dynamickou, jasnou a zářivou barvu, která vždy staví zdraví a absolutní respekt k vlasům a vlasové pokožce na první místo. Vlasy mohou být pohlazeny světlem, které jimi může procházet, čímž se v nich zvýrazňuje tisíce odstínů, které se tak vytváří a to vše zajišťuje jemné složení HI-FI HAIR COLOR. HI-FI HAIR COLOR je barvení vlasů současnosti a budoucnosti schopné reagovat na přání každého klienta a na umělecké potřeby každého stylisty. Díky rozsáhlosti a úplnosti vzorníku barev HI-FI HAIR COLOR, je možno poskytnout všechny tóny a odstíny, které si stylisté kadeřníci mohou přát. Složení HI-FI HAIR COLOR je schopno zkrášlit barvu světly a kontrasty a jemnými aspekty. Od přírodních barev po odstíny tabáku, od zářivě červených až po jemné iris barvy, od lesklých měděně mahagonových až po harmonické béžově zlaté. HI-FI HAIR COLOR zaručuje při zachování fyziologické a strukturální rovnováhy vlasů a s plnou výší jemnosti pokrytí, lesk a živost barvy.

121 NUANCÍ

NATURAL, BRILLIANT, VIBRANT, SHINY

10 NATURALI
5 NATURALI INTENSI
Più intensità, maggiore copertura
7 CENERE
2 BLU
7 DORATI

4 TABACCO
6 LEGNI

6 MARRONI
3 SOLARI
6 RAME DORATI
4 RAMATI

2 MOGANO ROSSI

3 RAME MOGANO
4 ROSSI RAMATI
6 ROSSI INTENSI
3 IRISÉE

2 ROSSI IRISÉE
3 IRISÉE DORATI
4 DORATI BEIGE

 

3 PERLATI
4 INTARSIATI
6 SABBIA
2 ULTRA-SCHIARENTI
900’s series
5 SUPER-SCHIARENTI
90’s series

8 FASHION
Pastel
6 TONERS
Correttori o amplificatori

VYSOKÁ VĚRNOST BARVĚ
Poskytuje vynikající výsledky díky kráse barevné škály a stabilitě reflexů. Nabízí dokonalou a dlouhodobou reprodukovatelnost a odráží barvu uvedenou v barevném vzorníku.

VYSOKÁ VĚRNOST KRYTÍ
Přirozeně pokrývá jakékoli procento šedivých vlasů v kombinaci se správným oxidačním činidlem a uvedenou dobou působení.

VYSOKÁ VĚRNOST DELIKÁTNOSTI KRÉMU
Respektuje strukturu vlasů, snaží se je nepoškozovat, ale spíše naopak dodává vlasům výživu a hebkost během barvení.

CHARAKTERISTIKY NOSNÉHO KRÉMOVÉHO ZÁKLADU

 

SNADNÁ PŘÍPRAVA A POUŽITÍ
Nosný základ má podobu kosmetického krému. Je měkký a tekutý, snadno mísitelný a s takovým množstvím vývojové složky, které je dostačující k tomu, aby bylo možno vytvořit novou snadno se nanášející emulzi, která přilne k vlasům a snadno se opláchne. Během aplikace šíří příjemnou ovocnou vůni.

STABILITA  KRÉMOVÉ EMULZE
Kosmetický krém BES HI-FI HAIR COLOR tvoří dvě dokonale dohromady míchatelné složky: tuková složka (oleje – vosky) a vodová složka. Tato emulze obsahuje liposomy, barvící pigmenty a rostlinné extrakty, které je schopna uložit do vnitřku vlasového vlákna.

OCHRANNÝ ÚČINEK VLASOVÝCH VLÁKEN 
BES BEAUTY & SCIENCE při vyvíjení barev HI-FI HAIR COLOR zkoumala s významnými společnostmi vyrábějícími suroviny, nové a konkrétní molekuly, které jsou správně dávkovány a vkládány do emulze a tím nejsou násilné vůči vlasům, nevyčerpávají je a právě naopak způsobují vyvážení hydrolipidického filmu vlasů. Přírodní včelí vosk je nezbytný pro roztíratelnost krému, pro jeho pružnost, pro přilnavost na vlasech a pro jeho jemnost. Zvyšuje také jas a lesk barvy.

ZVLÁŠTNÍ VLASTNOSTI BARVY A VĚTŠÍ STABILITA
Barevné pigmenty obsažené v HI-FI HAIR COLOR jsou definovány jako „oxidační pigmenty“, protože se jedná o bezbarvé nebo slabě zbarvené sloučeniny, které oxidačním procesem procházejí chromatickou aktivací a tím se stávají skutečnými barevnými pigmenty. Vytvořený barevný pigment, spolu s přírodními melaniny vlasů a dalšími přítomnými látkami, utvoří konečnou barvu plnou reflexů a chromatických variací. Tento koncept dělá z HI-FI HAIR COLOR jedinečnou barvu, protože její pigmenty nevykonávají neutralizaci melaninů, nýbrž je zabalí a vytvoří konečnou barvu s nekonečnými odstíny. Kromě toho mají tyto barvy schopnost ukotvit barvicí pigment k melaninům a tím je způsobeno, že barva zůstane uvnitř vlasů déle, a tak je zabráněno předčasné ztrátě barvy.

NÍZKÁ SENZIBILIZACE
V barvách BES HI-FI HAIR COLOR byla snížena dávka amoniaku na minimum, aby se dosáhlo nižší agresivity a nižší senzibilizace na vlasové pokožce a na vlasech, a i přesto mají barvy schopnost dosáhnout požadovaných specifických zesvětlovacích účinků. Zvláštní složení barev HIFI HAIR COLOR způsobuje, že amoniak zesvětluje melaniny ještě před vytvořením barvicích mezisložek. Díky tomu je barva zářivější a jasnější.

KOMPLETNÍ KRYTÍ ŠEDIVÝCH VLASŮ
Správná rovnováha mezi množstvím a velikostí barvicích mezisložek umožňuje dosáhnout úplného pokrytí šedivých vlasů bez zatížení barvy a při udržení barvy jasné a přirozené.

DLOUHÁ TRVANLIVOST BARVY
Použití hydrolyzovaných pšeničných bílkovin přináší vlasové struktuře základní funkční výhody a  zajišťuje dlouhodobější trvání barvy. HI-FI HAIR COLOR není progresivní barva. Pokud se nechá barva působit déle než je uvedeno, nedochází k žádnému typu problémů.

 

OCHRANA, VÝŽIVA A PODPORA VLASŮ
Přítomnost 6 rostlinných liposomů umožňuje barvení s barvami BES HI-FI HAIR COLOR přenášet pigmenty a účinné látky v nich obsažené, přímo do vlasového vlákna a zde vykonávat řadu prospěšných a ochranných opatření.

VYŽIVUJÍCÍ A KONDICIONAČNÍ ÚČINEK
D-Panthenol (vitamín B5) má díky svým vlastnostem vyživující, kondicionační a zlepšující účinek na vnější vzhled vlasů, dodává jim tón a hebkost.

KONCEPCE HI-FI LIPOSOMŮ

 

ROSTLINNÉ LIPOSOMY dokáží transportovat barvicí pigmenty, rostlinné extrakty a účinné látky do vlasových vláken. Liposomy mají díky svým schopnostem možnost transportovat hydrofilní a lipofilní látky do vlasového vlákna, aniž by jej poškodily. Jsou to „nosiče“, které jakmile se ocitnou ve styku s vlasy, zplošťují se a pokrývají co nejširší možnou plochu. Tato rozměrná kontaktní plocha podporuje maximální penetraci účinných látek a barvicích pigmentů. Pokročilá technologie nám takto umožňuje přirozeným způsobem transportovat barvicí pigmenty hluboko do vlasového kortexu a obohatit tak jeho strukturu, aniž by došlo k jeho poškození. Liposomový povrch má vysokou afinitu k povrchu vlasu. Z tohoto důvodu mohou liposomy snadno interagovat a pronikat do kortexu, kde pak uvolňují barvicí pigmenty a účinné látky.

Používané liposomy pocházejí z následujících druhů rostlin a nesou kromě barev a jiných výtažků také účinné látky obsažené v těchto rostlinách.

ŽENŠEN PRAVÝTONIZUJÍCÍ ÚČINNOST

 

TŘAPATKOVKAZVLÁČŇUJÍCÍ ÚČINNOST

 

CHALUHA BUBLINATÁ ZMĚKČUJÍCÍ ÚČINNOST

 

TŘEZALKASTIMULAČNÍ ÚČINNOST

 

LÍPAOSVĚŽUJÍCÍ ÚČINNOST

 

LOPUCHČIŠTÍCÍ ÚČINNOST

 

PŠENIČNÉ PROTEINY

 

Pšenice je zvláště bohatá na vitamin E; má rovněž velký obsah vitamínů A, vitamínů skupiny B, mastných kyselin omega 3 a mastných kyselin omega 6; všechny vlastnosti, díky kterým je přírodní produkt pro krásu vlasů dokonalým. Z pšenice se získává proteinový hydrolyzát, který má vysokou přilnavost k vlasům. Tím je zajištěno, že proteinový film se vytváří podél celého povrchu kutikuly. Tento film se začíná tvořit během terminální fáze působení produktu, aby umožnil lipozomům vstoupit do vlasového vlákna a uvolnit barvicí pigmenty a další účinné látky. Vytvořený proteinový film utěsní vlas a uzavírá kutikulární šupiny se sníženým pH, udržuje uvnitř barvicí pigmenty a prodlužuje trvanlivost barvy.

PRAVIDLA PRO ČTENÍ ČÍSELNÉHO KÓDU BAREV HI-FI

 

PRVNÍ ČÍSLO: Určuje výšku barevného tónu
Barvy jsou číslovány od nejtmavší po nejsvětlejší.

1. = ČERNÁ
2. = HNĚDÁ
3. = KAŠTANOVÁ, TMAVĚ HNĚDÁ
4. = KAŠTANOVÁ
5. = KAŠTANOVÁ, SVĚTLE HNĚDÁ
6. =TMAVÁ BLOND
7. = BLOND
8. = SVĚTLÁ BLOND
9. = VELMI SVĚTLÁ BLOND
10.= PLATINOVÁ BLOND

DRUHÉ A TŘETÍ ČÍSLO:Určují primární reflex, tj. převládající reflex a sekundární reflex.

.0 = PŘÍRODNÍ
.1 = POPELAVÝ
.2 = IRIS
.3 = ZLATÝ
.4 = MĚDĚNÝ
.5 = MAHAGONOVÝ
.6 = ČERVENÝ
.7 = TABÁKOVÝ
.8 = BÉŽOVÝ
.9 = MODRÝ

SPECIFIKUM:

Řada 90: je řada super zesvětlovacích barev. Umožňuje zesvětlení až o 4/5 tónů. Pro použití řady 90 je nutné smíchat barvu s OXIBES při sílách 30 nebo 40 a při respektování poměru 1: 1,5. Celkový čas působení musí být prodloužen a zvýšen na 45/60 minut.

Řada 900: je řada ultra zesvětlovacích barev. Umožňuje zesvětlení až o 5/6 tónů. Pro použití řady 900 je nutné smíchat barvu s OXIBES při sílách 30 nebo 40 a při respektování poměru 1: 2. Celkový čas působení musí být prodloužen a zvýšen na 45/60 minut.

Když je první a druhé číslo stejné, první číslo se stane intenzivní, např.: 1,99 = intenzivní modrá černá; 7.00 = intenzivní přírodní blond

ÚROVNĚ EXPRESE BARVY

 

Příklad: vycházíme-li z báze s přirozenou úrovní barvy 5, pokud použijeme HI-FI HAIR COLOR 7.0 s oxidačním činidlem o síle 20 v
poměru 1: 1, můžeme dosáhnout úrovně 7, protože úroveň exprese čísla 7 nám umožňuje dosáhnout tohoto výsledku.

1.0 >> 0
2.0 >> 0,25
3.0 >> 0,5
4.0 >> 0,75

5.0 >> 1
6.0 >> 1,5
7.0 >> 2
8.0 >> 2,5

9.0 >> 3
10.0 >> 3,5/4
90.0 >> 4/5
900.0 >> 5/6

5 RŮZNÝCH OXIDANTŮ K DOSAŽENÍ KONKRÉTNÍCH VÝSLEDKŮ

 

BES HI-FI HAIR COLOR se míchá s oxidační emulzí OXIBES v poměru 1: 1.  Poměr míchání a typ použitého okysličovadla se liší podle požadovaného výsledku. Správná kombinace okysličovadla a barvy umožňuje dosáhnout dokonalých výsledků, protože barva a okysličovadlo pracují synergicky.

SÍLA 0
• K realizaci procesu před pigmentací
• Hydratuje vlasy a vlasovou pokožku.
• K získání oxidačního činidla, které by mělo požadovanou sílu. Např : smíchejte oxidační činidlo o síle 0 se sílou 30. v poměru 1:1 abyste získali okysličovadlo o síle 15
• Ke snížení okysličovadla během barvení. Příklad: Začněte s oxidačním činidlem síly 30 u vlasových kořínků, přidejte do směsi 0 tak, aby se snížila síla oxidačního činidla a pokračujte v tónování po délkách vlasů.
• Jako ochranné opatření během procesu dvojitého odbarvování. Příklad: po prvním odbarvení smíchejte BES Color Lock Midopla s oxidačním činidlem o síle 0 a naneste na vlasy před pokračováním v druhém odbarvování.

SÍLA 10
• K tónování.
• K oživení barvy.
• K provádění operací opakované pigmentace.
• K provádění barvení tón na tón.
• Pro barvení jemných odstínů na odbarvené vlasy.

SÍLA 20
• Vyvážené oxidační činidlo.
• Používá se pro většinu běžného barvení.
• Používá se v poměru 1: 1 u barev, které umožňují uskutečnit maximálně dva výrazové tóny nebo u barev, které umožňují provádět více než dvě úrovně, ale nepoužívají se k zesvětlení více než o dvě úrovně.

SÍLA 30
• Ke zvýraznění výraznějších odstínů jako je fialová, červená nebo oranžová.
• K provádění zesvětlení od dvou až tří tónů a v každém případě v kombinaci s barvami, které mají výrazovou úroveň od dvou do tří tónů.
• Ke zdůraznění reflexů nuancí.
• Pro vzdorující vlasy.
• Pro lepší pokrytí šedivých vlasů.

SÍLA 40
• Pro zesvětlení nad 3 tóny v kombinaci s nuancemi, které toto umožňují.
• Používá se v poměru 1: 1 nebo 1: 1,5 nebo 1: 2 v závislosti na nuanci, které se chce dosáhnout.