ODBARVOVÁNÍ

Odbarvování představuje nejrychlejší a nejefektivnější způsob zesvětlení přirozených nebo uměle barvených vlasů.
Úloha odbarvovacích produktů:
Úlohou ODBARVOVAČŮ je “odlehčit” přirozené barvě vlasů prostřednictvím depolymerace melaninu (protein, který určuje
barvu vlasů), začleněného do proteinových řetězců rozptýlených ve vlasové kůře – kortexu vlasu. Přírodní pigmenty, které
určuje mix melaninu (červená, modrá, žlutá) jsou:

 • Pigment hnědočerný = eumelanin (snadnější k odstranění, protože pigmenty jsou zrnité s větší koncentrací).
 • Pigment červenožlutý = feomelanin (odstranění je složitější, protože jeho pigmenty jsou malé a jsou rozptýlené).

Relativní podíl melaninu určuje intenzitu a odstín přirozené barvy. Proces, který vytváří “odlehčení” přirozené barvy se
nazývá ODBARVOVÁNÍ.
Mechanismus procesu se sestává v přeměně melaninu, obsaženého ve vlasech, pomocí oxidačních činidel, přítomných v bělících prostředcích. Mezi těmito je nejaktivnější persíran amonný, který napomáhá účinku amoniaku (důležitého činitele
k podpoře penetrace produktu). Tato oxidační činidla se míchají s peroxidem (peroxidem vodíku v různých koncentracích),
za účelem získání požadovaného stupně odbarvení. Tyto látky, jakmile se dostanou k melaninu v jádru vlasu, mění jeho
složení snížením molekulové hmotnosti.

Postup odbarvování:
Postup odbarvování spočívá v chemické proceduře, která se spouští za použití přípravků.

Přesněji:

 1. Po výběru typu odbarvovače, který má být aplikován, a po jeho smíchání s vhodnými oxidačními činidly, pokračujte v
  aplikaci, za použití nástrojů a specifických technik tak, aby výsledek byl optimální;
 2. Během doby působení se doporučuje pohybovat s prameny vlasů a usnadnit tak penetraci odbarvovacího přípravku;
 3. Dodržujte dobu působení, která se může lišit v závislosti na použitém odbarvovacím přípravku a stupni zesvětlení,
  kterého si přejete dosáhnout;
 4. Po dosažení optimální intenzity odbarvení, pokračujte opláchnutím větším množství teplé vody až do důkladného
  odstranění všech zbytků odbarvovacích prostředků;
 5. Pouze v případě nutnosti pokračujte umytím vlasů jemným šamponem tak, abyste zabránili namáhání vlasů a vlasové
  pokožky;
 6. Po provedení odbarvení je důležité nabarvit vlasy na požadovanou barvu, přitom nezapomeňte, že: výchozí tón + barva
  = konečný výsledek. Po uplynutí doby působení barvy, která se mění v závislosti na poréznosti vlasů, proveďte neutralizaci a tónování, posléze důkladně opláchněte a pokračujte speciálním mytím (Colour Lock Amphoten Shampoo);
 7. Proceduru dokončete nanesením přípravku s kyselým pH (Colour Lock Emulsione D), který způsobuje obnovení
  rovnováhy poréznosti vlasů a zajišťuje dlouhou trvanlivost barvy;
 8. V případě potřeby opakujte postup odbarvení tak, že vhodnými prostředky a bez oplachování vodou, úplně odstraníte produkt. Posléze naneste malé množství ochranného, hydratačního kondicionéru (Colour Lock Midopla) a přistupte k druhé aplikaci odbarvovače smíchaného s oxidačními činidly s nízkou koncentrací.

DECOBES ODBARVOVACÍ PRÁŠEK – BÍLÝ UNIVERZÁLNÍ

CHARAKTERISTIKA:
Univerzální odbarvovač ve formě bílého prášku, bezprašný, vhodný k dosažení středně silného odbarvení, vhodný k postupnému a progresivnímu odbarvení, které vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku, aniž by došlo k přecitlivělosti vlasů a vlasové pokožky.

PŘEDNOSTI: Ve svém složení má kvaternizovaný kationtový protein, kolagen, který dodává hydratační, ochranný, podpůrný a kompenzační účinek.

POMĚR ŘEDĚNÍ:
Smíchejte v maximálním poměru 1:2 (1 díl bílého UNIVERZÁLNÍHO DECOBESU + 2 díly oxidantu Oxibes). Volba Oxibesu by měla být zvážena podle typu, kondice vlasů a stupně zesvětlení, kterého chcete dosáhnout.

PROFESIONÁLNÍ DOPORUČENÍ:
Je maximálně bezpečný a ideální pro zesvětlení na základní barvu vlasů a pro částečné a celkové odbarvení.

DOPORUČENÍ ZÁKLADNÍCH TÓNŮ:
Požadujete-li tóny od blond až po světlejší blond doporučuje se aplikovat produkt na přírodní báze 4 – 5.

ODBARVENÉ TÓNY: 5

DOBA PŮSOBENÍ: Maximálně 60 minut.

DECOBES DUST FREE VŮNĚ – JABLKA – SVĚTLE ZELENÝ PRÁŠEK

CHARAKTERISTIKA:
Práškový odbarvovač, bezprašný, s kontrolovaným působením. Umožňuje dosažení požadovaného stupně odbarvení, s auto-kontrolovaným systémem odbarvovacího procesu, který podporuje přesné seřízení doby působení.

PŘEDNOSTI:
Díky svým vysoce účinným kosmetickým vlastnostem a bohatému složení, které obsahuje hydrolyzované bílkoviny z pšenice a kukuřičného škrobu, dobře realizuje definované a rovnoměrné zesvětlení, při plném respektování vlasů.

POMĚR ŘEDĚNÍ:
Smíchejte v maximálním poměru 1:2 (1 díl Decobes DUST FREE + 2 dílyoxidantu Oxibes).Volba Oxibesu by měla být zvážena podle typu, kondice vlasů a stupně zesvětlení, kterého chcete dosáhnout.

PROFESIONÁLNÍ DOPORUČENÍ:
DECOBES DUST FREE se doporučuje použít v případech, kdy chcete dosáhnout kontrolovaných a přesných výsledků a k dosažení perfektníhon odbarveného tónu v souladu s finální barvou.

DOPORUČENÍ ZÁKLADNÍCH TÓNŮ:
Požadujete-li barvy blond s velice přirozenými efekty, doporučuje se použít DECOBES DUST FREE na základní přírodní tóny 4–5.

ODBARVENÉ TÓNY: 5-6

DOBA PŮSOBENÍ: Maximálně 60 minut.

DECOBES KOMPACT
VŮNĚ BOROVICE – MODRÝ PRÁŠEK

CHARAKTERISTIKA:

Odbarvovač ve formě bílého prášku, bezprašný, ideální pro barvení bez nechtěných tónových výsledků. Přispívá k dosažení požadovaného a jednotného tónu. DECOBES KOMPACT v plném souladu se všemi vlasy a s vlasovou pokožkou, umožňuje získat neutrální výsledky a zabraňuje změně barvy v odlesku.

PŘEDNOSTI:
Přítomnost kvaternizovaného derivátu z guarové gumy Cyamopsis tetragonoloba, dodává vlasům měkkost a hydrataci (má účinek změkčovací a kondicionéru), aniž by vytvářel efekt “build-up” (zatížení). Na vlasy ošetřené odbarvením má důležitý vliv.

POMĚR ŘEDĚNÍ:
Smíchejte v maximálním poměru 1:2 (1 díl DECOBES KOMPACT + 2 díly oxidantu Oxibes). Volba Oxibesu by měla být zvážena podle typu, kondice vlasů a stupně zesvětlení, kterého chcete dosáhnout.

PROFESIONÁLNÍ DOPORUČENÍ:
DECOBES KOMPACT se doporučuje použít, požadují-li se tóny platinově blond, bez nežádoucích barevných změn.

DOPORUČENÍ ZÁKLADNÍCH TÓNŮ:
Požadujete-li platinové tóny, doporučuje se aplikovat modrý DECOBES KOMPACT na přírodní báze 4 – 5.

ODBARVENÉ TÓNY: 6-7.

DOBA PŮSOBENÍ: Maximálně 60 minut.

DECOBES PURE WHITE BLUEBERRY
BORŮVKOVÁ VŮNĚ – FIALOVÝ PRÁŠEKC

CHARAKTERISTIKA:
Práškový odbarvovač DECOBES PURE WHITE BLUEBERRY je bezprašný, je zpracován v odpovídajícím měřítku se složkami s odbarvovacím účinkem. Komponenty s odbarvovací schopností přípravku DECOBES PURE WHITE BLUEBERRY pronikají do vlasů a působí na melanin. Důležitou funkcí odbarvovače DECOBES PURE WHITE BLUEBERRY je schopnost přizpůsobit se přirozenému tónu vlasového porostu. Jelikož působí procentuálním podílem rozdílně na přítomný melanin, poskytuje možnost dosáhnout neutrálních výsledků. Práškový odbarvovač DECO- BES PURE WHITE BLUEBERRY je charakteristický modro – fialovou barvou, působí neutralizováním žluto – oranžových nádechů, a proto je označován jako, PURE WHITE (ČISTĚ BÍLÝ). PŘEDNOSTI:
Celulózová guma, obsažená ve složení odbarvovače, pokrývá vlasové vlákno. Díky této filmotvorné schopnosti dodává vlasům plnost a zároveň je restrukturalizuje.

POMĚR ŘEDĚNÍ:
Smíchejte v maximálním poměru 1:2 (1 díl DECOBES PURE WHITE BLUEBERRY + 2 díly oxidantu Oxibes). Volba Oxibesu by měla být zvážena podle typu, kondice vlasů a stupně zesvětlení, kterého chcete dosáhnout.

PROFESIONÁLNÍ DOPORUČENÍ:
Požadují-li se tóny ultra platinová blond s neutrálním efektem, doporučuje se použít DECOBES PURE WHITE BLUEBERRY.

DOPORUČENÍ ZÁKLADNÍCH TÓNŮ:
Neutralizační účinek DECOBES PURE WHITE BLUEBERRY umožňuje dosažení ultra platinového efektu ze základních tónů vlasů 3-4.

ODBARVENÉ TÓNY: 7 – 8

DOBA PŮSOBENÍ: Maximálně 60 minut.

DECOBES CREAM
ODBARVOVACÍ KRÉM

CHARAKTERISTIKA:
DECOBES CREAM je speciální a inovativní krém. Povoluje upravit vlasy nesložitým způsobem s optimální odbarvovací silou. Díky své krémovitosti, která je daná delikátní emulzí (tekutý parafin), se aplikuje s maximální jednoduchostí a jistotou.

PŘEDNOSTI:
Přítomnost jojobového oleje má účinek kondicionéru a napomáhá udržovat stabilní hydro-lipidovou rovnováhu tak, aby nedošlo k poškození vlasů a vlasové pokožky.

POMĚR ŘEDĚNÍ:
Smíchejte v maximálním poměru 1:1 (1 díl DECOBES CREAM + 1 díl oxidantu Oxibes). Volba Oxibesu by měla být zvážena podle typu, kondice vlasů a stupně zesvětlení, kterého chcete dosáhnout.

PROFESIONÁLNÍ DOPORUČENÍ:
Doporučuje se použít DECOBES CREAM pro všechny typy odbarvování nebo je-li požadován přirozený, zářící výsledný efekt s cílem posílit blond tóny. DECOBES CREAM, vzhledem k jeho sourodosti s barvou, může být smíchán s BES HI-FI HAIR COLOR ze série FASHION, za účelem výsledné neutrální blond barvy. (Př.: 75 g DECOBES CREAM + 25 g BES HI-FI HAIR COLOR ze série FASHION).

DOPORUČENÍ ZÁKLADNÍCH TÓNŮ:
Pro dosažení platinových efektů se doporučuje aplikovat DECOBES CREAM na základní tóny vlasů 4 – 5.

ODBARVENÉ TÓNY: 6 7

DOBA PŮSOBENÍ: Maximálně 60 minut.

DECOBES OIL
ODBARVOVACÍ OLEJ

CHARAKTERISTIKA:
Olejový odbarvovač s auto-kontrolním systémem. Jeho systém auto-blokace, zaručuje maximální jistotu práce. DECOBES OIL působí ve třech důležitých fázích: odbarvení, výživa a blokace odbarvovacího účinku.

PŘEDNOSTI:
Díky obsaženému Lauramidopropyl betainu, látky získané z kokosového oleje, působí na vlasy jako ošetřující prostředek. Odbarvené vlasy jsou hedvábné, lesklé a výrazné.

POMĚR ŘEDĚNÍ:
Smíchejte v maximálním poměru 1:1 (1 díl DECOBES OIL + 1 díloxidantu Oxibes). Volba Oxibes by měla být zvážena podle typu, kondice vlasů a stupně zesvětlení, kterého chcete dosáhnout.

PROFESIONÁLNÍ DOPORUČENÍ:
Doporučuje se použít DECOBES OIL, je-li požadován efekt odbarvení středně lehký, na melír a na odstíny v přirozených zabarveních. Chceme-lizískat rychlý a velice výrazný výsledek, může být DECOBES OIL smíchán s BES INTENSIVE. (Př.: 20 g DECOBES OIL + 20 g Oxibes + 20 g BES INTENSIVE)

DOPORUČENÍ ZÁKLADNÍCH TÓNŮ:
Pro dosažení přirozených a lesklých efektů z blond na světlý blond se doporučuje DECOBES OIL použít na základní tóny vlasů 4 – 5.

ODBARVENÉ TÓNY: 3-4.

DOBA PŮSOBENÍ: Maximálně 60 minut.

DECOBES REMOVER
ODSTRA ŇUJE BAREVNÉ PIGMENTY

CHARAKTERISTIKA:
DECOBES REMOVER není odbarvovač. Jeho použití dovolí pomocí procesu redukce, progresivním a jemným způsobem, odstranit umělé barevné pigmenty bez použití odbarvovacích prášků. Nepůsobí za podpory oxidantu tak, jak je tomu u odbarvovačů, ale při svém působení ponechává beze změn přirozený melanin. Odbarvení je omezeno a podmíněno. Omezeno, protože DECOBES REMOVER zasáhne a odstraňuje pouze umělé pigmenty oxidačního barvení. Podmíněno, protože konečný výsledek bude záviset na původní aplikované kosmetické barvě.

POMĚR ŘEDĚNÍ:
Smíchejte obsah lahviček 1 a 2 ve stejném poměru a aplikujte na vlasy. Po uplynutí doby působení je nutné přípravek smýt z vlasů dostatečným množstvím vody a umýt vlasy lehkým a delikátním šamponem.

PROFESIONÁLNÍ DOPORUČENÍ:
Po dosažení požadovaného výsledku se doporučuje provést zkoušku použitím Oxibes o síle 20 = 6% na malém pramínku vlasů. Pokud se pramínek bude znovu jevit tmavý (zatížený pigmentem), kadeřník bude muset znovu aplikovat DECOBES REMOVER, protože umělý pigment obsažený ve vlasech nebyl dostatečně odstraněn.

DOBA PŮSOBENÍ: Maximálně 15 minut.

TÓNOVÁNÍ:
Po dosažení požadovaného výsledku, tónujte vybranou barvou a aplikujte o 2 stupně světlejší nuanci: Př.: jestliže požadovaná barva je 6.0, aplikujte BES HI FI HAIR COLOR 8.0 s Oxibes o síle 30 = 9%.

MOŘENÍ S DECOBES REMOVER:
Pro vyloučení nežádoucích účinků, jako je barevná změna tónu, metalizace a matnost barvy, musí být čas působení přibližně 15 minut. – Pro vyloučení akumulace barvy, jakou je překrývání a neestetické překřížení barev musí být čas působení přibližně 30 minut. – Pro dosažení stability a rovnováhy tónu, musí být čas působení přibližně 30 minut. Pro úplnou změnu barvy, při změně barvy o více tónových stupňů, pro změnu nuance a pro úpravu vlasů před odbarvením, musí být čas působení přibližně 45 minut. V některých případech je nutno aplikaci DECOBES REMOVER opakovat.

ODBARVOVACÍ TECHNIKY

TECHNIKA CELKOVÉHO ODBARVENÍ

Rozdělte hlavu na 4 části dvěma tahy, vertikálním a horizontálním oddělením a překřižte je ve vertikální části hlavy. Nejprve rozdělte vlasy na maximálně 2 cm široké prameny na zadní části hlavy a aplikujte odbarvovač. Pokračujte na postranních oblastech a aplikaci dokončete v horní části hlavy. Pro dosažení homogenního výsledku po celé délce vlasů je zapotřebí provést odbarvení ve 3 krocích:

   Krok: Aplikujte odbarvovač na konečky, nechte působit přibližně 20 minut. Odstraňte hřebenem aplikovaný produkt na konečcích.
   Krok: Aplikujte odbarvovač po délce vlasů a na jejich konečky, nechte působit přibližně 20 minut.
   Krok: Odstraňte hřebenem aplikovaný produkt po délce vlasů a na jejich konečcích. Aplikujte odbarvovač na konečky, délku a ke kořínkům vlasů, nechte působit přibližně 20 minut. Doba celkového působení je 60 minut.

TECHNIKA ČÁSTEČNÉHO ODBARVENÍ (ÚPRAVA ODROSTU)
Pečlivě separujte délku a konečky vlasů vatou nebo jí obdobným, a v co nejvyšší možné míře se ubezpečte, že aplikujete odbarvovací produkt pouze na část vlasů v místech odrostu. Tento postup musí být respektován tak, aby nebyly dotčeny části již odbarvených vlasů. Pro ochranu délek a konečků aplikujte ochranný a hydratační kondicionér (COLOUR LOCK MIDOPLA maschera capillare).

TECHNIKA MECHES
Barvení nebo částečné odbarvování, které umožňuje modifikovat přirozenou anebo kosmetickou barvu, prosvětluje a zkrášluje vlasy tím, že alternuje jednu nebo více rozdílných barev. Tato velice rozšířená technika umožňuje vyhnout se celkovému barvení, ale je nutné svěřit ji do zkušených rukou, protože je nezbytné nejdříve aplikovat odbarvovací přípravek a části, které byly již odbarveny, se musí zároveň separovat a ochránit malým množstvím kondicionéru COLOUR LOCK MIDOPLA maschera capillare.

TECHNIKA BALAYAGE
Technika částečného barvení nebo odbarvování. Touto technikou je možné zesvětlovat přirozenou barvu vlasů nebo vlasy obarvené a zdůraznit tím způsobem střih nebo účes. Provádí se tak, že rozdělíte vlasy na horní části týlu a utvoříte hvězdu: z každé špičky hvězdy uchopte jeden pramen vlasů po druhém a po délce aplikujte špachtlí a štětcem pruhy odbarvovače. Takto odbarvené vlasy budou zesvětleny méně evidentním způsobem u kořínků, a budou více výrazné na délkách a konečcích vlasů. Výsledek bude o mnoho zajímavější.

TECHNIKA MELÍR NEBO LUMINISCENCE
Tato technika má delikátní a harmonizovaný efekt kontrastu, je možné ji realizovat jak se super zesvětlující barvou, tak s odbarvovači. Konečný výsledek je podobný přirozeným vlasům, protože jde o jemné částečné nebo úplné zesvětlení a zjasnění vybraných pramenů a to zejména v oblastech, které splývají do tváře.

TECHNIKA UPLIGHTING
Technika je určena pro odvážnější a méně stydlivé klientky. Spočívá ve velmi dobře viditelném zesvětlení (nejméně o dva tóny) slabých pramenů vlasů a poskytuje maximální výsledek, jestliže jsou vlasy tmavé. Výsledkem je dvoubarevný efekt se zřejmým kontrastem zejména na dlouhých vlasech volně rozpuštěných na ramena nebo sepnutých do ohonu.