BLUE LINE

BLUE LINE

Energizující a Posilující Ošetření

Modrá řada – Blue Line, byla formulována pro všechny, kteří chtějí posílit vlasy oslabené stresem životního prostředí (smog, vítr), mechanickým zatížením (časté mytí a vysoušení vlasů) a chemikáliemi (barvení, trvalá ondulace a žehlení vlasů). Modrá řada je určena k tomu, aby navrátila do vlasového vlákna energii a dodala vlasu znovu životní sílu. Protein hydrolyzát získaný ze semen Ceratonia siliqua, je zvláště bohatý na arginin, kyselinu asparagovou a kyselinu glutamovou. Tyto aminokyseliny jsou nezbytné pro růst a udržování zdraví vlasů a jsou schopny nahradit poškozené aminokyseliny renovací struktury vlasů zevnitř. Tento hydrolyzát je začleněn do vhodné matrice s prodlouženým uvolňováním a s kladným nábojem, který z ní činí vysoce blízkou negativním nábojům vlasového kutikulu. Elektrostatickou přitažlivostí se matrice ukládá na kutikulární povrch, uvolňuje aminokyseliny, o které je obohacena a vytváří ochranný film, který kutikulu vyhlazuje a poskytuje pevnost a odolnost proti lámání. Alfa-hydroxykyseliny z ovoce mimo jiné poskytují živiny a základní vitální materiál, který je potřebný k růstu silnějších a zdravějších vlasů.

číst dál

Produkty

SILVER LINE

SILVER LINE

Ošetření Proti Lupům

Stříbrná řada – Silver Line a její produkty jsou speciálně formulovány tak, aby čelily problémům s lupy, snižují odlupování vlasové pokožky a zmírňují nepříjemný a opakující se pocit svědění, ke kterému dochází. Tea Tree, důležitý prvek této řady, byl vybrán pro své antimykotické, antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Extrakty z kůry vrby bílé (Salix alba) a skořice snížují odlupování vlasové pokožky. Cílem této léčby je odstranit příčinu odpovědnou za tuto chorobu a snížit nepříjemné pocity, se kterými se osoby, které lupy trápí, neustále setkávají.

číst dál

Produkty

VIOLET LINE

VIOLET LINE

Ošetření Proti Padání

Je to aktivní a specifická léčebná kúra, která je formulována tak, aby posílila slabé vlasy, aby je stimulovala k růstu a zabránila předčasnému padání vlasů. Účinné látky přítomné ve fialové řadě – Violet linie, prodlužují dobu trvání anagenní fáze, oddalují fázi telogenu a stimulují začátek dalšího folikulárního cyklu. Baicalin, flavonoid extrakt ze Šišáku bajkalského (Scutellaria Baicalensis), je schopen zvýšit proliferaci folikulárních buněk, chrání je před inhibičním signálem, který je vyvoláván androgenními hormony. Klíčky pšeničného zrna a sóji stimulují metabolickou aktivitu dermálních papil a buněk, které zajišťují příjem živin potřebných k růstu vlasů. Mentol je schopen stimulovat mikrocirkulaci pokožky hlavy a tak poskytovat větší okysličení folikulárních buněk.

číst dál

Produkty

PINK LINE

PINK LINE

Ošetření Proti Maštění

Růžová řada – Pink Line je formulována k usměrnění zvýšené produkce kožního mazu mazovými žlázami tak, aby jejich nadměrnou sekreci oslabila a snížila ji. Produkty růžové řady byly obohaceny solí zinku a výtažky ze Spiraea ulmaria, kde obě tyto složky jsou schopné snížit aktivitu některých enzymů odpovědných za produkci kožního mazu. Taniny získané ze Spiraea ulmaria mají mimo jiné silně stahující schopnosti, které uzavírají póry pokožky hlavy a tím brání vstupu bakterií do kanálků žláz a do vlasových folikulů. Aktivní síra obnovuje fyziologickou aktivitu žlázových buněk a snižuje případnou bakteriální kolonizaci, která se za podmínek nadměrného pocení a mazotoku značně zvyšuje

číst dál

Produkty

GOLD LINE

GOLD LINE

Vyživující a Rekonstrukční Ošetření

Komfort, krása a plnost vlasů závisí na jejich zdraví, a tudíž na jejich výživě. Zlatá řada – Gold Line, byla vytvořena tak, aby zajistila správnou hydrataci a potřebnou výživu vlasového vlákna. Proteinová složka extrahována ze semen sladkých mandlí vykazuje dvojí účinek: restrukturalizuje vlasy, které se jeví jako poškozené, křehké a prořídlé a zároveň hydratuje do hloubky vlasovou pokožku, což nevysušuje vlasy a zajišťuje jim příjem základních potřebných prvků. Ořechový olej a šťáva z aloe neutralizují volné radikály, které vedou ke stárnutí vlasů. Extrakt ze zeleného čaje a proteiny extrahované ze sóji jsou dalším zdrojem výživy. Po úplném ošetření produkty zlaté řady, jsou nelesklé a stresované vlasy chráněny, jsou bohatší a krásnější. Kutikulární šupiny vlasů, které byly dříve otevřeny a odpuzovaly se navzájem, což vede k častému vzniku zauzlení vlasů, jsou znovu uzavřeny a tím je snížena propustnost škodlivých látek do vlasového vlákna zvenčí a eliminuje se krepatění vlasů.

číst dál

Produkty

RED LINE

RED LINE

Aktivní Ošetření

Červená řada – Red Line je skutečnou inovací v produktové řadě Hergen. Prostřednictvím této aktivní léčebné kúry, se mohou zesílit přednosti přinášející předchozí produktové řady. Jedná se o kompletní a funkční řadu, která nám umožňuje cíleně uspokojit specifické potřeby každého člověka. Každý produkt může být použit ve spojení s jakýmkoliv kosmetickým výrobkem ostatních řad. Červená řada se zrodila za znovuobjevení přírodních prostředků, které patří k nejstarším tradicím. Představuje nový návrat k pravé podstatě přírody a je v jejím plném souladu. Červená řada využívá přírodních prvků pocházejících ze semen, kořenů, kůry, z ovoce, z květů a listů rostlin. Tyto jednoduché a jemné komponenty jsou vloženy do kosmetických přípravků, které jsou rovněž v souladu i s tou nejcitlivější vlasovou pokožkou. Produkty červené řady probouzí všech pět smyslů a pomáhají najít harmonii a příjemný pocit pohody, takže mohou být také použity i na jiných částech těla.

číst dál

Produkty

BLUE LINE

B1 – ŠAMPON NA VLASY OSLABENÉ, BARVENÉ A TRVALENÉ

Šampon dodávající sílu a energii oslabeným vlasům. Působí přímo na vlasová vlákna a posiluje jejich strukturu. Složka alfa-hydroxykyselin dodává vlasům vitalitu, zdravý vzhled a sílu.

B2 – ENERGIZUJÍCÍ A VÝŽIVNÁ MASKA

Posilující maska se doporučuje na oslabené vlasy. Keratinové složky a extrakty z olivového oleje poškozené vlasy opečují, takže jsou pak odolnější proti poničení. Kromě toho dodávají vlasům lepší a vitálnější vzhled.

B3 – OŠETŘENÍ BEZ OPLACHOVÁNÍ NA VLASY OSLABENÉ, BARVENÉ A TRVALENÉ

Ošetření dodávající strukturální keratinové prvky vlasovému vláknu. Vyrovnává hydrolipidický film oslabeným vlasům a současně vytváří ochranu před vnějšími vlivy. Obsahuje alfa-hydroxy ovocné kyseliny (AHA), které dodávají vlasům životní energii a udržují je zdravější a silnější. Způsob použití: Po mytí vlasy lehce vysušte ručníkem, rovnoměrně naneste produkt po celé délce vlasů pramínek po pramínku, vmasírujte, aby aktivní látky pronikly do struktury vlasů a usnadnily vytvoření ochranného filmu. Nechte působit cca 5 minut. NEOPLACHUJTE. Poté pokračujte v obvyklé úpravě vlasů.

B4 – EXTRÉMNĚ POSILUJÍCÍ OŠETŘENÍ

Je to energizující a posilující finální tonikum. Díky přítomnosti komplexní rostlinné aminokyseliny, která se skládá z keratinu, bylo energizující a posilující tonikum formulováno tak, aby se sjednotilo se strukturou vlasů. Komplex vhodně spojených kvartérních kationtových polymerů dodává oslabeným, křehkým a chemicky upravovaným vlasům novou sílu a má vliv na jejich přirozenou rovnováhu „Ovocné“ alfahydroxy-kyseliny navrací vlasům sílu a odolnost.

B5 – INTENZIVNĚ ENERGIZUJÍCÍ SÉRUM

Je to koncentrovaná látka na bázi Keratrixu, který je bohatý na rostlinné aminokyseliny jako je kyselina glutamová, kyselina asparagová a arginin v součinnosti působení s Phytodermina C. Látka aplikovaná na vlhké vlasy má tu schopnost, že okamžitě na jejich oslabených a citlivých částech vytvoří energizující a posilující film. Použití tohoto séra se doporučuje před a po barvení vlasů a trvalé. Díky své elastické síle usnadňuje vysušování vlasů fénem a jejich rozčesávání a zanechává vlasy lesklé a hebké.

Produkty

SILVER LINE

S1 – ŠAMPON PROTI LUPŮM

Šampon dává účinnou odpověď na potíže s lupy. Správné užití normalizuje odlupování vlasové pokožky a harmonizuje ji. Výtažek z Tea tree a ze skořice aktivně čistí a vyrovnává přirozenost pokožky.

S2 – TONIKUM PROTI LUPŮM

Je to přípravek, který svým postupným působením normalizuje odlupování vlasové pokožky. Jedna z jeho účinných složek, esenciální olej TeaTree, působí silně proti lupům a dodává vlasům na objemu a lehkosti. Hydroglykolové výtažky ze skořice a z bílé vrby, které jsou obsaženy v tomto krému, vykonávají kosmetickou, antiseptickou a čistící funkci, což je vhodné zejména pro pokožku s výrazným odlupováním lupů.
Dávkování:
NÁRAZOVÁ FÁZE: 2 nebo 3 aplikace týdně.
UDRŽOVACÍ FÁZE: 1 aplikace týdně.

Produkty

VIOLET LINE

V1 – ŠAMPON – PREVENCE PROTI PADÁNÍ

Šampon prodlužuje životnost vlasů a působí jako účinná prevence padání a stárnutí vlasů. Efektivně posiluje vlasovou pokožku a vlasy. Rostlinné výtažky a specifické aminokyseliny přinášejí vlasovým kořínkům značnou dávku výživy a vlasům dodávají potřebnou odolnost a sílu.

V2 – TONIKUM – PREVENCE PROTI PADÁNÍ

Je to aktivní multi-koncentrovaná emulze speciálně pro ty jedince, kteří podléhají progresivnímu rozsáhlejšímu řídnutí vlasů. Díky flavonoidovému rostlinnému extraktu – baicalinu a několika dalším účinným látkám v něm obsažených, je zpožděn začátek telogenní fáze (vypadávání vlasů), a tím je omezena doba trvání padání vlasů. Nadále stimuluje proliferaci folikulárních buněk, což prodlužuje životní cyklus vlasů. Zvyšuje se tím také hustota a tón vlasových vláken.
Dávkování:
NÁRAZOVÁ FÁZE: 2 nebo 3 aplikace týdně.
UDRŽOVACÍ FÁZE: 1 aplikace týdně.

Produkty

PINK LINE

P1 – ŠAMPON PROTI MAŠTĚNÍ

Šampon normalizující tvorbu mazu je vytvořen pro obnovení harmonického stavu a pro kontrolu přílišné tvorby mazu vlasové pokožky. Samoregulující enzym a směs zinkových solí dovoluje snížit činnost mazových žláz a díky své adstringentní činnosti omezit produkci mazu.

P2 – TONIKUM PROTI MAŠTĚNÍ

Je to kosmetické ošetření obsahující enzym extrahovaný ze SpiraeaUlmaria, který reguluje produkci kožního mazu. Tato účinná látka normalizuje povrchové vrstvy pokožky tím, že reguluje tvorbu nadměrného množství mazu na vlasové pokožce.
Dávkování:
NÁRAZOVÁ FÁZ: 2 nebo 3 aplikace týdně.
UDRŽOVACÍ FÁZE: 1 aplikace týdně.

Produkty

GOLD LINE

G1 – INTENZIVNÍ VÝŽIVUJÍCÍ ŠAMPON

Speciální šampon na jemnou péči a výživu suchých a křehkých vlasů. Díky mandlovým výtažkům, zelenému čaji a velmi jemnému základu dodává vlasové pokožce výraznou hydrataci a vlasům propůjčuje přirozenou pružnost.

G2 – INTENZIVNÍ VYŽIVUJÍCÍ MASKA

Intenzivní vyživující a regenerační maska je vhodná na vlasy s celkově poničenou strukturou vlasových vláken. Díky činnosti mandlí a zeleného čaje působí i v hloubce a pomáhá obnovit, uhladit a zlepšit povrch vlasů. Způsob použití: Krém je vhodné používat na mokré a rozčesané vlasy. Nechte 4-5 minut působit a důkladně opláchněte teplou vodou.

G3 – INTENZIVNÍ VYŽIVUJÍCÍ BALZÁM

Bezoplachový balzám je vytvořen pro výživu suchých a křehkých vlasů. Díky své receptuře a vyváženému PH je bohatý na proteiny a hydrofilní látky. Zaručuje hydrolipidickou vyváženost a dodává silně výživné látky, které umožní ochranu a rekonstrukci vlasových vláken.

G4 – VYŽIVUJÍCÍ, REKONSTRUKČNÍ A OCHRANNÝ OLEJ

Je to léčebná, kosmetická, opravná kúra, která je ideální pro všechny druhy vlasů i pro tenké a jemné. Je to ultralehký, vyživující, restrukturalizační, hydratační a ochranný olej s okamžitou absorpcí. Díky extraktu z Prunus Amygdalus Dulcis a extraktu z Aloe Vera má schopnost dělat vlasy zářivé a lesklé, aniž by byly zatěžovány a zaručuje jejich dokonalou elastičnost při kartáčování.

G5 – VYŽIVUJÍCÍ MULTIAKTIVNÍ FLUID

Je to fluid, který normalizuje, vyživuje a renovuje vlasy stresované, krepaté a s roztřepenými konečky. Olej z Lískových oříšků a z Mandlí obnovuje vlasovou strukturu a chrání vlasy a vlasovou pokožku před atmosférickými faktory a faktory životního prostředí. Izoluje vlasy od přímého tepla (vysoušečů vlasů, žehliček na vlasy atd ..).

G6 – INTENZIVNĚ VYŽIVUJÍCÍ SÉRUM

Je to aktivní sérum, které zajišťuje intenzivní působení na suché, citlivé a neživé vlasy tím, že jim poskytuje důležité složky živin. Vitamínová složka obsažená v přípravku působí jako anti-oxidant, který stabilizuje volné radikály, jež se ve vlasech nacházejí.

Produkty

RED LINE

R1 – DETOXIKAČNÍ TONIKUM

Je to přípravek, jehož hlavním účelem je zbavit vlasovou pokožku eventuálních zbytků radikálů a nečistot, které by mohly bránit účinným látkám uvolňovaných z jílu a následující specifické péče proniknout do vlasové pokožky. R1 Detoxikační tonikum má díky přítomnosti esenciálního oleje z máty peprné antioxidační, osvěžující, antibakteriální a antiseptické vlastnosti.

R2 – ČISTÍCÍ KONCENTRÁT

Koncentrát aktivuje masku a přeměňuje ji na homogenní krém. Je vytvořený z vitaminů, minerálů, alfa-hydroxykyselin a přírodních extraktů, odstraňuje prvky škodlivé pro pokožku a pro vlasy. Pomáhá ve spolupůsobení s maskou a působí příznivě na pokožku. Dodává vlasům lehkost a celistvost.

R3 – AKTIVNÍ MASKA

Multifunkční maska dává účinnou odpověď na četné anomálie vlasové pokožky a vlasů. Malé částice jílu jsou aktivovány Čistícím koncentrátem speciálně formulovaným pro zlepšení jeho vlastností. Tyto částice mají schopnost snadno absorbovat Čistící koncentrát a přeměnit se na homogenní krém, který příznivě ovlivňuje vlasovou pokožku a strukturu vlasů. Účinnost získané směsi se zvýší přidáním příslušného Esenciálního elixíru v závislosti na anomálie, které mají být ošetřeny.

R4 – ESENCIÁLNÍ ČISTÍCÍ ELIXÍR

Je směsí jemných, čistících a zvláčňujících rostlinných olejů, speciálně vybraných k zesílení funkční podstaty Elixíru a v něm obsaženého esenciálního oleje TeaTree. R4 Esenciální čistící elixír působí antibakteriálně a antimykoticky. Snižuje nadměrnou tvorbu kožního mazu a tvorbu charakteristických seskupení mrtvých buněk typických u lupů. Zabraňuje nevyhnutelnému vylučování vody a mazových prvků, které se vyskytují na pokožce hlavy trpící nadměrným pocením. Celkově dezinfikuje i odstraňuje nepříjemné pachy a zabraňuje nepříjemnému pocitu svědění, který je spojen s odlupováním pokožky hlavy.

R5 – ESENCIÁLNÍ AKTIVAČNÍ ELIXÍR

Je směsí stimulačních, hydratačních a antioxidačních rostlinných olejů, které aktivují krevní oběh. Jsou speciálně vybrány k zesílení funkční podstaty Elixíru a v něm obsaženého esenciálního oleje z lékařské šalvěje. R5 Esenciální aktivační elixír obohacený o esenční účinek šalvěje jemně stimuluje vlasové folikuly a tak podporuje opětovný růst vlasů. Oddaluje předčasné stárnutí folikulárních vlasových buněk způsobené nahromaděním radikálů a jiných látek a tím utlumuje chorobný růst tkáně. Kromě toho napomáhá zvýšení krevního oběhu ve vlasových cibulkách a tím dodává pokožce vlasů kvalitnější výživu.

R6 – OCHRANNÝ ESENCIÁLNÍ ELIXÍR

Je ochrannou a zvláčňující směsí rostlinných olejů s uklidňujícími účinky speciálně vybraných pro svou schopnost zesílit funkční podstatu Elixíru a v něm obsaženého esenciálního oleje z levandule. Díky uklidňujícím vlastnostem esenciálního oleje z levandule je tento považován za jeden z nejjemnějších olejů se změkčující schopností, které se vyskytují v přírodě. R6 Ochranný esenciální elixír na vlasovou pokožku je zvláště vhodný k úlevě při příznacích pálení, zarudnutí a svědění, spojených se zánětlivými jevy a s podrážděními na citlivé vlasové pokožce.

R7 – POSILUJÍCÍ A REKONSTRUKČNÍ ESENCIÁLNÍ ELIXÍR

Je vyživující, zotavující a regenerační směsí rostlinných olejů speciálně vybraných pro svou schopnost zesílit funkční podstatu Elixíru a v něm obsaženého esenciálního oleje z Litsea Cubeba. R7 Posilující a rekonstrukční esenciální elixír obsahuje esenciální olej z Litsea Cubeba, známý jako Elixír úsměvu. Tento esenciální olej potlačuje působení času na vlasovou pokožku a na samotné vlasy, posiluje křehkou a oslabenou strukturu a pomáhá oživit i ty nejsušší a nekvalitní vlasy. Chrání a opravuje vlasovou strukturu, léčí ji a do hloubky ji vyživuje.

R8 – OCHRANNÁ GUMÁŽ

Je to produkt věnovaný citlivé a podrážděné vlasové pokožce. Díky vlastnostem měsíčku a esenciálního oleje z levandule má zklidňující a zmírňující účinek. Izoluje a chrání vlasovou pokožku před možnými alergickými reakcemi vzniklými v důsledku použití průmyslových produktů.

R9 – ČISTÍCÍ PEELING

Je to produkt s dezinfekční a čistící schopností. Exfoliační činidla získaná mletím semen meruňky zabezpečují mechanickým způsobem – třením odstranění shluků povrchových buněk. Obnovuje vnější vrstvu vlasové pokožky a vyhlazuje ji.

Produkty

KTERÉ MAJÍ BÝT OŠETŘENY

Padání a řídnutí Padání s přebytkem kožního mazu Přebytek kožního mazu hyperhidróza Mastné lupy Suché lupy Odbarvené poškozené a suché vlasy Barvené trvalené a oslabené vlasy Citlivá a začervenalá vlasová pokožka
BLUE LINE B1 B2 B3 B4 B5
SILVER LINE S1 S2 S1 S2
VIOLET LINE V1 V2 V1 V2
PINK LINE P1 P2 P1 P2 P1 P2
GOLD LINE G1 G2 G3 G4 G5 G6 G1
RED LINE R1 R2 R3 R5 R1 R2 R3 R4 R5 R1 R2 R3 R4 R6 R9 R1 R2 R3 R4 R9 R1 R2 R3 R4 R6 R8 R1 R2 R3 R7 R1 R2 R3 R7 R1 R2 R3 R6 R8