PLUS

ARGANOVÝ OLEJ
Arganový olej se extrahuje ze semínek rostliny Argánie trnité, která roste pouze v jižním Maroku. Je vysoce ceněn pro své výživné a kosmetické vlastnosti. V kosmetickém oboru se mu také říká marocký olej. Arganový les, který se dříve rozprostíral na rozsáhlé ploše severní Afriky, dnes pokrývá přibližně 800.000 hektarů na jihu Maroka. Unesco v roce 1998 prohlásilo oblast arganových lesů “Rezervací biosféry”. Arganový olej zevnitř obnovuje hydrataci vlasů a zvenku má ochranný účinek. Vlasy jsou díky arganovému oleji silnější, hydratovanější a lesklejší. Arganový olej navíc není mastný, vlasy vypadají čistě, jsou dokonale upravené a mají ten správný lesk. Tento zázračný olej obsahuje složky, které udržují zdraví a dobrou výživu vlasů.

AKÁCIOVÝ KOLAGEN
Arabská guma je přírodní guma známá také jako akáciová guma, protože se získává ze dvou druhů subsaharské akácie: Acacia Senegal a Acacia Seyal. Jako skoro všechny gumy a pryskyřice rostlinného původu se z akácií získává přírodním procesem “odběru gumy”, který se spustí samovolně po vyříznutí “rány” na povrchu stromu. Z akáciové gumy se syntézou vyrobí akáciový kolagen. Akáciový kolagen je složitá směs polysacharidů a glykoproteinů, vápníku, hořčíku, draslíku, sodíku a klovatiny. Akáciový kolagen díky svým velmi elastickým mikrokuličkám proniká do vlasového vlákna a přináší mu hustotu,
sílu a objem.

OLEJ Z RÝŽOVÝCH OTRUB
Olej z rýžových otrub se získává z vnějšího pláště rýžového zrnka, má světle zlatou barvu a je ceněn pro své zvláčňující, hydratační a ochranné vlasům prospěšné vlastnosti. Olej z rýžových otrub má přirozený ochranný faktor proti UV paprskům. Jeho složení je dokonale vyrovnané, co se týče kyseliny olejové, linolové, palmové a vitaminu E, takže se olej výtečně hodí na boj proti volným radikálům, a tudíž proti stárnutí kůže, přičemž stimuluje životní funkce buněk pokožky a vlasů. /p>

MARACUJA‘
Mučenka neboli maracuja je z čeledi Passifloraceae, rostlin původem z Brazílie dovezených do mnoha zemí s tropickým a subtropickým podnebím. Mučenka má velmi silnou vůni; má oválný nebo zakulacený tvar a je střední až malé velikosti, dosahuje poloměru 6-8 cm. Má tlustou a silnou slupku, která u zralého ovoce zvoní na dotek; její barva může být podle jednotlivých druhů žlutá až tmavě fialová. Má velký podíl dužiny, která je želatinová a voňavá, má sladkokyselou chuť a žlutorůžovou barvu, obsahuje velké množství zrníček; hodně se podobá granátovému jablku. Maracuja obsahuje 73% vody, proteiny, draslík, železo, hořčík a fosfor. Je v ní také vitamin C, A, B2, B3 a B12, vitamin K a betakaroten. Všechny tyto látky vlasy vyživují a posilují.

SERICIN
Z chemického pohledu je hedvábné vlákno tvořeno dvěma proteiny: sericinem a fibroinem. Hedvábí má na vlasy dva cenné účinky: hydrataci a ochranu. Sericin lze používat jako alternativu k hydrolyzátům kolagenu, elastinu a keratinu. Zaručené působení, příjemná vůně a účinnost byly u sericinu podrobně dokázány, je to složka zvláště podobná keratinu nacházejícímu se v kůži a ve vlasech, s nimiž vytváří látky podobné těm, které se nacházejí ve vláknech přírodního hedvábí. Tyto proteiny mohou zadržovat vodu na povrchu vlasu (přímý hydratační účinek) a zároveň vytvářejí ochrannou vrstvu, která snižuje jeho dehydrataci (nepřímý hydratační účinek). Při použití těchto proteinů vzniká ochranná vrstva, díky níž jsou vlasy odolnější proti přetržení. Sericin se právě díky své struktuře bio-adhézního ochranného proteinu velmi podobá keratinu vlasové pokožky.

MONGONGOVÝ OLEJ
Strom Mongongo patří k čeledi Euphorbiaceae původem z Afriky, zejména z pouště Kalahari. Tento strom dosahuje výšky až 15 metrů a nabývá tvaru baobabu s nízkými větvemi. Roste v písečných půdách na dunách a v drobně kamenitých půdách. Mongongo má šedou a často šupinatou kůru. Listy jsou porostlé jemným chmířím a v období sucha opadávají. Listy jsou v horní části tmavě zelené a ve spodní části krémově bílé. V říjnu a v listopadu se na stromě Mongongo objevují drobná světle žlutá kvítka. Plod se podobá zralému květnovému vlašskému ořechu a bývá kulatý o průměru přibližně 3,5 centimetrů. Dužina je pokryta světle zelenou kůží a je uložena do vláknité, velmi tvrdé a tlusté skořápky. Ořech obsahuje 38 až 60% oleje, který afričtí venkované používali již v antice; plody byly považovány za základní potravinu. VLASTNOSTI: Olej z ořechů Mongongo je bohatý na kyselinu linolovou (30 až 54%). Naše tělo deriváty kyseliny linolové zpracovává a jsou součástí buněčných stěn. Mongongový olej má změkčující, regenerační vlastnosti a podporuje procesy tvorby vlasu. Obsahuje zvláštní mastnou kyselinu, kyselinu alfa-eleostearovou, která se mění na polymer a vytváří na vlasech ochranný film. Tento ochranný film dodává kudrnám pružnost. Díky svému vysokému obsahu vitaminu E má na vlasy antioxidační účinky a chrání je proti stárnutí.

PETROLATUM FREE
Petroláty (Paraffinum liquidum – Petrolatum) jsou rafinované deriváty z ropy, které mají takové vlastnosti ulpívání na vlasech, že zabraňují řádnému dýchání a okysličování vlasové pokožky a vlas. Rozhodli jsme se, že bude lepší je nahradit přírodními složkami, které jsou k pokožce laskavější, jsou v souladu s jejími vlastnostmi a šetrnější pro naše zdraví.

SILICON FREE
Silikony jsou anorganické polymery, deriváty silicia, které se vyrábějí chemicko-syntetickými postupy. I když je pravda, že vlasům přinášejí okamžitou hebkost a lesk, protože je potahují tenkým filmem, po určité době však strukturu vlasu zatěžují. Kromě toho brání vstřebávání aktivních látek, protože uzavírají povrch vlasu.

SYNTHESIZED DYES FREE
Rozhodli jsme se, že nebudeme používat syntetické barvy, aby byla naše péče šetrnější i pro citlivější pokožku.

ANIMAL ORIGIN INGREDIENTS FREE
Účinné látky našich receptur jsou rostlinného původu. S rostlinnými extrakty jsme spojili specifické přírodní oleje, které zvyšují jemnost a vyživování vlas. Volba rostlinných účinných látek zajišťuje spotřebitelům příjemné pocity

COLOR

NEBO BARVENÉ VLASY

PHF PROFESSIONALHAIRFASHION nabízí speciální ošetření, které pomáhá obnovit povrch vlasů poškozených opakovanými chemickými či fyzickými zákroky, posiluje je a dodává jim viditelně jednolitý vzhled, vlasy se lesknou a září. Často namáhané vlasy jsou po četných zákrocích citlivější na vnější vlivy. Aby barva zůstala lesklá a vydržela déle, je třeba keratinové složce dodat výživu a ochranu, aby se tak podtrhl lesk barvených vlasů. Barvu chrání a prodlužuje její životnost. Uhlazuje povrch vlasu.

SPECIFICKÉ ÚČINNÉ LÁTKY: Účinnou látkou řady Color je olej z rýžových otrub, který vlasy změkčuje, hydratuje a chrání je před UV paprsky. Zabraňuje blednutí barvy, vyživuje do hloubky a přináší vlasům lesk a hedvábný vzhled.

PODPŮRNÉ ÚČINNÉ LÁTKY: Výtažek z maracuji bohatý na vitaminy A a B12, proteiny, fosfor a železo přinášející vlasům výživu a sílu. Arganový olej bohatý na kyselinu linolovou a vitamin E stimuluje životní funkce pokožky a udržuje správnou hydro-lipidovou rovnováhu vlasu.

CURL

NA KUDRNATÉ A VLNITÉ VLASY

Kudrnaté vlasy jsou nepoddajné, měkké, silné, rebelské a nesmírně smyslné. Z kudrnatých vlasů lze vytvořit celou řadu účesů. V porovnání s jinými typy nejvíce trpí problémem suchých vlasů a často potřebují vyživující výrobky, schopné vlas do hloubky hydratovat. Řada PHF PROFESSIONAL HAIRFASHION obsahuje šampon a balzám, které vlasům dávají pružnost a ochranu, přičemž zdůrazňují a dokreslují kudrny. Podtrhují křivky a strukturu kudrnatého vlasu, přinášejí mu pružnost a měkkost.

SPECIFICKÉ ÚČINNÉ LÁTKY: Specifickou účinnou látkou řady Curl je mongongový olej, extrahovaný z ořechů stromu Mongongo rostoucího zejména ve střední Africe. Tato účinná látka má vysoký obsah kyseliny linolové, která oleji
propůjčuje hydratační, regenerační a vyživující vlastnosti. Vytváří na vlasu ochranný film a chrání ho tak před vnějšími
vlivy. Kudrny jsou jakoby ukázněné, pružné, lehké a nadýchané.

PODPŮRNÉ ÚČINNÉ LÁTKY: Výtažek z maracuji bohatý na vitaminy A a B12, proteiny, fosfor a železo přinášející vlasům výživu a sílu. Arganový olej bohatý na kyselinu linolovou a vitamin E stimuluje životní funkce pokožky a udržuje správnou hydro-lipidovou rovnováhu vlasu.

SMOOTH

NA HLADKÉ VLASY

Hlavní charakteristikou tohoto typu vlasů je ukázněnost a rafinovanost. Hladké vlasy působí vždy ukázněně a velmi elegantně. Výrobky z řady PHF PROFESSIONAL HAIRFASHION hladké vlasy chrání a urovnávají a propůjčují jim hladkou a jemnou texturu. Zajišťují dvojí a nezaměnitelný účinek, takže jsou vlasy výborně ukázněné a snadno se tvarují. Řada PHF PROFESSIONAL HAIRFASHION přináší péči umožňující dosáhnout hladkého hedvábného efektu. Dovoluje vlasy rozčesávat, aniž by se zacuchávaly, oddělovat jeden od druhého a zabraňuje třepení konečků. Vlasy jsou po každém použití viditelně zdravější, hydratovanější a rovné. Vypadají leskle s charakteristickým zrcadlovým efektem.

SPECIFICKÉ ÚČINNÉ LÁTKY: Recpetura péče Smooth obsahuje sericin, hedvábný protein, který je hodně podobný vlasovému keratinu. Díky tomuto proteinu vzniká ochranná vrstva, která vlasu umožňuje zvýšit svou odolnost proti přetržení. Vlasy jsou tudíž lesklejší, hladší a lépe se češou. Tato vrstva výborně bojuje s roztřepenými vlasy.

PODPŮRNÉ ÚČINNÉ LÁTKY: Výtažek z maracuji bohatý na vitaminy A a B12, proteiny, fosfor a železo přinášející vlasům výživu a sílu. Arganový olej bohatý na kyselinu linolovou a vitamin E stimuluje životní funkce pokožky a udržuje správnou hydro-lipidovou rovnováhu vlasu.

VOLUME

PRO JEMNÉ VLASY

Jemné vlasy jsou velmi choulostivé a těžko se s nimi pracuje. Drží špatně tvar a hlavně vypadají jako bez života a bez objemu. Tloušťka vlasu je důležitý faktor, protože ovlivňuje jejich vzhled a také stav jejich zdraví. Tenké vlasy mají tendenci se snáze vysušovat v konečcích i po celé délce, více trpí poškozením klimatickými vlivy a u kořínků vypadají ztěžkle a zploštěle. PHF PROFESSIONAL HAIRFASHION přináší péči, která jemným vlasům dokáže vrátit sílu, pružnost, odolnost a objem. Pomáhá déle zachovat tvar účesu. Zvyšuje poloměr vlasu, přidává mu na síle a objemu.

SPECIFICKÉ ÚČINNÉ LÁTKY: Účinnou látkou řady Volume je akáciový kolagen, který pomáhá zvětšit objem a hustotu vlasů, přináší jim lesk a krásu. Akáciový kolagen se díky svým výrazně pružným mikrokuličkám usazuje na povrchu
vlasu a uhlazuje ho.

PODPŮRNÉ ÚČINNÉ LÁTKY: Výtažek z maracuji bohatý na vitaminy A a B12, proteiny, fosfor a železo přinášející vlasům výživu a sílu. Arganový olej bohatý na kyselinu linolovou a vitamin E stimuluje životní funkce pokožky a udržuje správnou hydro-lipidovou rovnováhu vlasu

ZPŮSOB POUŽITÍ:

Namočte vlasy ve vodě, naneste dostatečné množství produktu od hlavy po celé délce vlasů a masírujte šetrně nejprve pokožku a pak velmi jemně vlasy po celé jejich délce, dokud se nevytvoří bohatá a nadýchaná pěna. Vlasy pořádně opláchněte a celou operaci zopakujte ještě jednou s tím, že hustou nadýchanou pěnu necháte na vlasech působit. Během tohoto působení se z produktu uvolní účinné látky, díky nimž budou vlasy neuvěřitelně jemné až hedvábné a na pohled krásně lesklé. Po asi 5 minutách vlasy pořádně opláchněte, mírně osušte, aby z nich neztékala voda a naneste příslušný balzám podle typologie vlasů a jejich stavu.

COLOR CONDITIONER

PHF BALZÁM NA OCHRANU BARVY

ZPŮSOB POUŽITÍ: Rozprostřete rovnoměrně produkt po celé délce vlasů. Vyberte prameny vlasů široké asi 5 cm. Každý jednotlivý pramen stočte do věnce a obtáčejte kolem prstů, dokud se produkt zcela nevstřebá. Nechejte působit asi 5 minut. Vlasy dostatečně opláchněte vodou, rozčesejte, ručníkem zachyťte přebytečnou stékající vodu a následně vlasy vysušte.

CURL CONDITIONER

PHF BALZÁM OŽIVUJÍCÍ KUDRNY

ZPŮSOB POUŽITÍ: Rozprostřete rovnoměrně produkt po celé délce vlasů. Vyberte prameny vlasů široké asi 5 cm a natočte je na prst, vezměte vlasy do ruky od špiček po kořínky a zafixujte tím jejich pohyb. Nechejte působit asi 5 minut. Vlasy dostatečně opláchněte vodou, rozčesejte, ručníkem zachyťte přebytečnou stékající vodu a následně vlasy vysušte.

SMOOTH CONDITIONER

PHF BALZÁM PRO HLADKÝ ÚČES

ZPŮSOB POUŽITÍ: Rozprostřete rovnoměrně produkt po celé délce vlasů. Pročešte vlasy ve všech směrech a přitom na hřeben mírně tlačte, polštářky prstů promasírujte každý pramínek vlasů, abyste podpořili působení produktu. Nechejte působit asi 5 minut. Vlasy dostatečně opláchněte vodou, rozčesejte, ručníkem zachyťte přebytečnou stékající vodu a následně vlasy vysušte.

VOLUME CONDITIONER

PHF BALZÁM DODÁVAJÍCÍ OBJEM

ZPŮSOB POUŽITÍ: Rozprostřete rovnoměrně produkt po celé délce vlasů. Nasměrujte vlasy hřebenem proti směru gravitace a lehce je podepřete u kořene vlasového pramene. Masírujte vlasy tak, aby produkt mohl na vlasy dostatečně působit. Nechejte působit asi 5 minut. Vlasy dostatečně opláchněte vodou, rozčesejte, ručníkem zachyťte přebytečnou stékající vodu a následně vlasy vysušte.